Gülistan Doku'yu arama çalışmaları için baraj boşaltılacak

  • 15:52 18 Temmuz 2020
  • Güncel
ANKARA - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptıkları görüşmenin detaylarını paylaşan Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku,  Pazartesi günü Uzunçayır Barajı'nın boşaltılarak, Gülistan'ı arama çalışmalarının devam edeceğini aktardı. 
 
Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana kayıp olan Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Gülistan Doku’nun arandığı Uzunçayır Baraj Gölü'nde ve Sarı Saltuk Viyadüğü bölgesinde, yapılan arama çalışmaları İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla 6 Temmuz’da durdurulmuştu. Bunun üzerine Gülistan'ın ailesi Ankara'ya giderek, 16 Temmuz günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. 
 
Görüşmenin detaylarını ajansımızla paylaşan Gülistan'ın ablası Aygül Doku, İçişleri Bakanı Yardımcısı tarafından kendilerine Gülistan'ın en son göründüğü yer olan Dinar Köprüsü yakınlarında bulunan Uzunçayır Barajı'nın boşaltılacağını ve 15 gün boyunca bu çalışmanın devam edeceğini söylediğini aktardı. 
 
Aygül, ayrıca barajı boşaltma işleminin 20 Temmuz Pazartesi günü başlayacağını belirtti. 
 
Aygül görüşmede, bakanın, şüpheli Zaynal Abarakov hakkında yurt dışı yasağı getirildiğini, bu süreç tamamlanmadan hiçbir yere gidemeyeceğini belirttiğini ifade etti. 
 
Gülistan'ın ailesi, bakanla görüşmenin ardından bugün Dersim'e döneceklerini paylaştı.