Kadınların yargı gündeminde bu hafta

  • 09:02 19 Temmuz 2020
  • Hukuk
HABER MERKEZİ - Yargı ajandamıza göre 20-24 Temmuz tarihleri arasında dört kentte şiddet ve katletme failleri yargı karşısına çıkacak.
 
Türkiye ve bölge kentlerinde kadına ve çocuğa yönelik şiddet ve katliam faillerinin yargılandığı davalar sürüyor. Kadınların bu hafta adliyelerdeki adalet nöbetinin tarihlerini paylaşıyoruz.
 
20 Temmuz: Antalya’da 25 çocuğu cinsel istismara maruz bırakan öğretmen Mahmut Aydın K.’nin yargılandığı davanın duruşması Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00’da görülecek.
 
22 Temmuz: Mardin’de  7 yıl önce Ayşe Çeçen’i katlettiği ortaya çıkan ve aralarında Mehmet Faruk Çeçen’in de olduğu üç tutuklu sanığın yargılandığı davanın duruşması Mardin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00’da görülecek.
 
23 Temmuz: İzmir’de boşandığı Fatma Tüfenkçi’yi katletme girişiminde bulunan Günay Alkan’ın yargılandığı davanın duruşması Ödemiş 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 14.00’te görülecek. 
 
23 Temmuz: Evli olduğu Hafize Kurban’ı katleden Uğur Kurban’ın yargılandığı davanın duruşması Denizli 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 14.00’te görülecek.