Üç kez şiddete uğradı ama fail serbest

  • 09:09 31 Temmuz 2020
  • Güncel
MARDİN - Serhat Çalgıcı tarafından şiddete maruz bırakılan Ayten Yılmaz’ın daha önce üç kere darp raporu alarak karakola gittiğini belirterek, şikayetine rağmen fail hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi. 
 
Mardin’de Ayten Yılmaz iki gün önce kaldığı Kızıltepe ilçesinde Serhat Çalgıcı adlı bir erkek tarafından şiddete maruz bırakıldı. Şiddet nedeniyle kafasından ve kolundan yaralanan Ayten, sosyal medya hesabına attığı videolar ile maruz kaldığı erkek şiddetini duyurdu. Ardından dün gözaltına alınan fail, ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Ayten ise tepkisini “Bu ülkede adalet ve kadın hakları yok” diyerek dile getirdi. 
 
‘Daha önce üç defa şikayette bulundum’
 
Daha önce de aynı erkek tarafından maruz kaldığı şiddet nedeniyle şikayette bulunduğunu ancak herhangi bir sonuç alamadığını ifade eden Ayten, failin ifadesinin bile alınmadığını söyledi. Defalarca hem fiziki hem de psikolojik şiddete maruz bırakılan Ayten, darp raporu alarak gittiği karakoldan bir sonuç alamadığını belirtti. Ayten, “Ben defalarca dayak yedim. Benim sürekli telefonumu elimden alıp beni evde alıkoyuyordu. Polisi arayıp bu adamı kaç defa şikayet ettim. Üç defa darp raporu alıp karakola gidip suç duyurusunda bulundum ama hiçbir şey olmadı. Ne bana koruma verildi ne de onun ifadesi alındı” dedi.
 
‘İnsanlar beni sadece izlemekle yetindi’
 
Ayten, iki gün önce yaşadığı şiddeti ise şu sözlerle anlattı: “En son üç gün önce yeniden beni buldu, benim kafama vurdu kanlar içinde yerdeyken yüzlerce insan beni sadece izledi. Kız arkadaşım yanımdaydı o da ambulansı çağırmasın diye onun telefonunu kırdı. Ambulans yarım saat sonra geldi. İnsanlar apartman içinde sadece konuşuyorlardı kimse yardıma gelmiyordu. O şahıs beni o halde bırakıp kaçtı. Polis gelince yerdeki ve merdivendeki kanı görmelerine rağmen olay yerine dair bir fotoğraf çekilmedi. Ambulans yetkilisi iki kişi geldi. Kimse benim koluma girmedi sedyeye bile alınmadım. Olaya dair kamera görüntülerinin çıkmasını istiyorum. Ben kız arkadaşımın yardımıyla ambulansa girdim. Karakolda 4 saat boyunca ifademin alınmasını bekledim.”
 
‘Bu ülkede adalet yok’
 
Yaşadıklarını defalarca anlatmasına rağmen kimsenin sesini duymadığını dile getiren Ayten, kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulundu. Ayten şöyle konuştu: “Üç gündür o kadar yoruldum ki hiç gücüm yoktu. Her yerde adalet diye bağıran bir insanın sesini bir Allah’ın kulu neden duymuyor? O kadar kendimi paraladım ama üç gündür ifadesi bile alınmadı. Daha önce üç rapor verdim. Üç rapor ne demek ya hiç mi adalet yok insaf diyorum. Benim illa ölmem mi gerekiyor. Ben evimden çıkamıyorum şu anda geceleri uyuyamıyorum. Ben adalet istedim ama adalet bu ülkede olmayan bir şey onu anladım. Ben çok yoruldum benim gücüm kalmadı. Ben sadece adalet istiyorum bana destek olsunlar.”