Ebru ve Aytaç için açlık grevi

  • 13:03 10 Ağustos 2020
  • Güncel
MERSİN - Mersin'de 2 avukat, ölüm orucundaki meslektaşları Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın durumuna dikkat çekmek amacıyla kısa süreli amacıyla  açlık grevine girdi. 
 
Mersin Barosu üyesi avukatlar, Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) ve Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyeleri, ölüm orucundaki tutuklu meslektaşları Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın durumuna dikkat çekmek amacıyla bir kez daha adliye binası önünde bir araya geldi. "Adalet Nöbeti" gerçekleştiren avukatlar, Ebru ve Aytaç’ın da  fotoğraflarının olduğu "Adalet sağlansın. Ebru ve Aytaç yaşasın" pankartı açtı. 
 
‘Talepler yerine getirilmeli’
 
Kentteki siyasi parti temsilcileri de eyleme destek verdi. "Ebru ve Aytaç onurumuzdur" sloganlarının atıldığı eylemde konuşan avukatlar, meslektaşlarının taleplerinin yerine getirilmesini istedi. 
 
Konuşmalar ardından avukatlar oturma eylemi gerçekleştirdi. Eylem sonrası avukatlardan Sabahat Gençtarih ve Mehdi Zana Akkaya, Ebru ve Aytaç’a destek vermek için bugün saat 18.00'e kadar açlık grevine girdiklerini belirterek, Mersin Barosu odasında eyleme geçti.