İpek’in annesi Hakime: İçim yanıyor, uzman çavuş en ağır cezayı alsın

  • 14:28 24 Ağustos 2020
  • Güncel
BATMAN - Uzman çavuş Musa Orhan'ın tecavüz ettiği İpek Er’in annesi Hakime Kılıç, “İçim yanıyor dayanamıyorum her yerde kızımın yüzünü görüyorum. Uzman çavuşun en ağır cezayı alması gerekir” dedi.
 
Uzman çavuş Musa Orhan'ın tecavüz ettiği İpek Er (18), 16 Temmuz'da intihar girişiminde bulunması ardından 34 gün sonra yaşamını yitirdi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Örgütü,  Tevgera Jinên Azad (TJA) ve HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca İpek’in ailesine baş sağlığı taziyesinde bulundu. Taziye esnasında konuşan İpek’in annesi Hakime Kılıç, “Herkes bu davadan vazgeçebilir ama ben asla bunun peşini bırakmayacağım” dedi. 
 
‘Davadan vazgeçmeyeceğim’
 
Kimsenin hakkı yok çocuklarımıza tecavüz etsin diyen Hakime, “İçim yanıyor dayanamıyorum her yerde kızımın yüzünü görüyorum. Kızım kendisini çok seviyordu o son gün giydiği kıyafetler gözümün önünden gitmiyor. Allahın verdiği canı o uzman çavuş nasıl alır. Ben yaşadığım müddetçe kızımın hesabını soracağım. Ömür boyu hapiste kalması lazım. Bunun içinde elimden ne geliyorsa onu yapacağım.Herkes bu davadan vazgeçebilir ama ben asla vazgeçmeyeceğim” ifadelerini kullandı.
 
‘Adalet istiyorum’
 
Hakime, failin fotoğraflarını her yerde gösterdiklerini fakat bunun yetmediğini sözlerine ekledi. Hakime, “Kızım bir ayı aşkın hastanede kaldı ona sahip çıkmadılar. Bir gün kapımızı çalmadılar. Kızımın yanına beni almıyorlardı. Bugün babasına da dedim: 'Avukatın yanına gidiyorsun benim de gelmem gerekiyor. Benim de konuşmam gerekiyor. Eğer Bakan’la ile konuşacaksan benim de gelip konuşmam gerekiyor.' Cumhurbaşkanı Erdoğan alsın benim fotoğrafımı benim için de adalet istesin. Ne olursa olsun bu davamın peşini bırakmayacağım” dedi.