Önce tecavüz sonra tehdit: Mardin'de neler oluyor?

  • 15:41 26 Eylül 2020
  • Güncel
Medine Mamedoğlu
 
MARDİN - Artuklu ilçesinde bulunan market sahibi Müjdat adındaki erkeğin, markete müşteri olarak gelen kadına tecavüz ettiği öğrenildi. Şikayetçi olmak isteyen kadına polis kimliği ve silah gösteren erkek, "Ben polisim gel bana şikayet et" diyerek, kadını tehdit etti. 
 
Mardin'in Artuklu ilçesinde bulunan Lemar Market adlı işletmenin sahibi Müjdat adındaki erkek yanında çalışan elemanının yardımıyla, markete müşteri olarak gelen kadına tecavüz etti. Tecavüze uğrayan kadın 2 ay süren tehditlere rağmen Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek işletme sahibi, market çalışanı ve kendisini avukat olarak tanıtan erkek hakkında şikayette bulundu. 
 
2 ay boyunca tehdit edildi
 
Savcılığa verdiği ifadede yaşadıklarını anlatan kadın, markete alışveriş için gittiğini o esnada market sahibi ve yanında çalışan tarafından kapının kapatılarak kendisine tecavüz edildiğini söyledi. Şikayetçi olacağını söylediğinde ise işletme sahibinin silah ve polis kimliği göstererek, “Ben de polisim kime şikayet ediyorsun” dediğini bunun üzerine korkarak eve gittiğini söyledi. Tecavüze uğrayan kadın ifadesinin devamında, iki ay boyunca fail tarafından tehditlerin devam ettiğini, failin kendisini, “Video ve fotoğrafların bizde var markete yeniden gelmezsen onları ailene veririm” diyerek korkuttuğunu belirtti. Tehdit edilmesinin ardından fail ve market çalışanı tarafından takip edilen kadın bu süre zarfında birden çok kez “Bizle markete gel ne olduğunu biliyoruz” tacizlerine maruz kaldığını ifade etti. 
 
Başka erkeklere de arattı
 
Kadın, Müjdat adlı işletme sahibinin telefon numarasını başka erkeklere de vererek kendisini arattığını ve erkeklerin telefon üzerinden taciz ettiğini vurguladı. Telefon numarasına nasıl ulaştığını sormak ve numarayı sildirmek için olaydan sonra bir kez markete gittiğini ve o esnada polisi de aradığını söyleyen kadın, polis geldiğinde Müjdat’ın kendisini tanımadığını ve numarasının telefonunda olmadığını söylediğini fakat polislerin telefonda kadının numarasına ulaştığını ifade etti. 
 
Koruma kararı istedi ama...
 
Polislerle karakola giderek yaşadığı tecavüz, taciz ve tehdidi anlatan kadın, Müjdat adındaki işletme sahibi, yardımcısı ve kendini karakolda avukat olarak tanıtarak tehdit eden erkek hakkında suç duyurusunda bulunarak, can güvenliği olmadığı için koruma kararı çıkarılmasını talep etti.
 
Hala tehdit edilen kadının şikayeti üzerine failler hakkında herhangi bir işlem yapılmazken, koruma kararının da henüz çıkarılmadığı öğrenildi.