Tecavüzün yaşandığı markette kamera kayıtlarının karartıldığı iddiası

  • 09:09 29 Eylül 2020
  • Güncel
MARDİN - Müjdat B. isimli erkek tarafından tecavüze uğrayan kadının ifadesi üzerine başlayan soruşturma kapsamında failin ifadesi henüz alınmazken, kamera kayıtlarının ise karartıldığı iddia edildi. 
 
Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde market sahibi olan Müjdat B. isimli erkeğin bir kadına tecavüz edip ardından 2 ay boyunca tehdit ettiği ortaya çıkmıştı. Ajansımızın geçtiğimiz günlerde yayınladığı haberin ardından kadının şikayeti sonrasında başlayan soruşturma aşamasında bir kez daha savcılık ifadesi alındı. 
 
Kamera görüntüleri ortada yok 
 
Kadının beyanın yer aldığı ifade tutanaklarına rağmen delil olmadığı gerekçe gösterilerek fail erkek hakkında herhangi bir işlem yapılmadığı öğrenildi. Marketin önünde bulunan kamera kayıtlarında ise olay gününe ait görüntülerin karartıldığı iddia edildi. 
 
HTS kayıtları incelenecek
 
HTS kayıtlarının inceleneceğinin belirtildiği soruşturma kapsamında Müjdat B.’nin savcılık ifadesinin ne zaman alınacağı ise bilinmiyor. 
 
Fail kadını tanımadığını iddia etmişti
 
Geçtiğimiz günlerde kadının karakola giderek ifade verip şikayet etmesi üzerine başlayan soruşturmada savcılık ifadesi de alınmıştı. Fail Müjdat B.’nin ise olayın yaşandığı tarihten sonra karakolda verdiği ifadede kadını tanımadığını ve kendisine iftira attığını iddia etmiş fakat telefon rehberinde kadının numarasına polis tarafından ulaşılmıştı.  
 
Kimlik göstererek 'ben polisim' demişti
 
Markette tecavüze uğrayan kadının polisi aramak istediği ve Müjdat B.’nin ise kadına, kimlik ve silah göstererek, “Ben polisim diyerek" tehdit ettiği belirtilmişti. Olaydan sonra telefon ve takipler ile tehdide devam edilen kadın daha sonra karakola giderek Müjdat B. hakkında şikayetçi olmuştu. 
 
Öte yandan Mardin Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu da soruşturmaya dahil olma talebiyle Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verdi.