HDP Gençlik Meclisi üyesi: Korkmuyoruz

  • 09:01 30 Eylül 2020
  • Güncel
 
MARDİN - Baskı ve sindirme politikalarına karşı çalışmalarına devam ettiklerini belirten HDP Gençlik Meclisi üyesi Şilan Özkan, “Biz artan uyuşturucu, fuhuş ve kültürel yozlaşmaya karşı çalışma yürütmeye devam edeceğiz. Baskılara karşı tek cevabımız bu olacaktır” dedi.
 
Son dönemde kaçırma ve ajanlaştırma olayları ile sıkça karşılaşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi üyeleri, baskılara karşı çalışmalarına devam ediyor. Takip edilen ya da telefonlardan arama veya mesajlar ile taciz edilen gençler sistemin kendileri üzerinde kurmak istediği baskıya karşı mücadele edeceklerini vurguladı.
 
‘Bu baskılar yıllardır devam ediyor’ 
 
Baskılara maruz kalan HDP Gençlik Meclisi üyelerinden Şilan Özkan, “Gerek bölgede gerek ise batıda arkadaşlarımız çok ciddi bir baskı altında. Bu politikalara karşı da direniyorlar” dedi. Üyelerinin kimliği belirsiz kişilerce kaçırılarak tehdit edildiğini ya da ajanlığa zorlandığını kaydeden Şilan, “Ölüm ya da tutuklama ile tehdit ediliyorlar. Biz siyasi bir partinin Gençlik Meclisi üyeleriyiz. Diğer partilerin de bu kurumu var. Ama bir tek bizim etkinliklerimiz engelleniyor ve biz baskılara maruz kalıyoruz. Yıllardır bu kaçırma ve taciz olayları da devam ediyor” ifadelerini kullandı.
 
‘Her köşe başında takip ediliyoruz’ 
 
Kendisinin de çalışmada ve sokakta defalarca takip edilerek taciz edildiğini söyleyen Şilan, telefonuna gizli hesaplardan mesaj atıldığını ve sistemin her açıdan kendilerini çember içine almak istediğini dile getirdi. Şilan, “Bu sadece bana değil, hepimize yapılıyor. Çalışmalarımız engelleniyor, gözaltına alınıyoruz, taciz, tehdit ediliyoruz. Bu baskılara karşı yıllardır süregelen bir gelenek var. Biz de o geleneğin temsilcileriyiz” vurgusunu yaptı.
 
‘Bizi korkutamazlar’ 
 
Baskılara ve bölgede sistemin yürüttüğü kirli politikalara karşı mücadelelerinin ve çalışmalarının süreceğine işaret eden Şilan, “Bizler illegal bir çalışma yürütmüyoruz. Bütün çalışmalarımız siyasi ve legal boyuttadır. Biz artan uyuşturucu, fuhuş ve kültürel yozlaşmaya karşı çalışma yürütmeye devam edeceğiz. Baskılara karşı tek cevabımız bu olacaktır. Bunlarla korkmayız, bizi korkutamazlar” diye konuştu.