Serbest bırakılan istismar failini mahalleli kovdu

  • 09:02 1 Ekim 2020
  • Güncel
MARDİN - Midyat’ta bir çocuğa cinsel istismarda bulunan Ezber Akyüz, 12 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldı. Yurttaşlar faili mahalleden kovdu. 
 
Mardin’in Midyat ilçesinde 4 Eylül günü Ezber Akyüz, bir çocuğu cinsel istismara maruz bırakmıştı. Ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınarak ifadesi alınan fail, daha sonra serbest bırakıldı. Ailenin karakola yaptığı ikinci şikayet sonucu 10 Eylül günü Ezber Akyüz tekrar gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece “Çocuğa nitelikli cinsel istismar” suçundan tutuklandı. Mardin Devlet Hastanesi’ne götürülerek Çocuk İzleme Merkezi’nde ifadesi alınan çocuk da ifadesinde Ezber Akyüz tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığını anlatmıştı. 12 gün cezaevinde kalan fail, ailenin şikayetini geri çekmesi üzerine bir kez daha serbest bırakıldı. 
 
Kadınlar şikayetçi oldu
 
Mahallede yaşayan yurttaşlar fail Ezber Akyüz ve istismara maruz bırakılan çocuğun ailesi arasında iki gün boyunca kavga yaşandığını ve çok sayıda kişinin yaralandığını aktardı. Mahalleli 6 gün sonra Ezber Akyüz’ün tutuklandığını belirtti. Jandarmanın ifade almak için geldiği mahallede çok sayıda kadın da fail hakkında şikayette bulundu. 
 
Fail mahalleden kovuldu
 
Öte yandan ailenin şikayetini geri çekmesi üzerine serbest bırakılan fail Ezber Akyüz, yaşadığı mahalleden yurttaşlar tarafından kovuldu.