Khawla Halil yaralı halde bulundu

  • 18:34 28 Kasım 2020
  • Güncel
MARDİN - Midyat’ta ailesiyle birlikte yaşayan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan zihinsel engelli Khawla Halil, İdlib-Hatay sınırında, ateşli silahla vurulmuş halde bulunduğu iddia edildi.
 
Mardin'in Midyat ilçesine yaklaşık iki hafta önce Irak'tan gelen Khawla Halil adlı kadından 5 gündür haber alınamıyordu. Polise giderek kayıp ihbarında bulunan ailesinin verdiği bilgiye göre, Khawla, İdlib-Hatay sınırında ateşli silahla vurulmuş halde bulunduğu iddia edildi.
 
Duhok’ta yaşayan Khawla’nın ailesi, Özgür Suriye Ordusu’ndan aradığını belirten kişinin kendilerine “Kızınız 6 kişi ile birlikte Hatay’dan İdlib’e geçtiği sırada açılan ateş ile yaralandı. 4 kişi hayatını kaybetti. Kızınız ve beraberinde bir kişi Adana’da bir hastaneye kaldırıldı” dediğini aktardı. 
 
‘Kızımızla ilgili bilgi almak istiyoruz’
 
Khawla’nın babası Said, kızının DAİŞ’in Şengal saldırısında kaçırılanlardan biri olduğunu belirterek, “Kızım 3 sene DAİŞ’in elinde kaldı. Baxoz şehri kurtarıldıktan sonra kızım ailesine kavuştu. İki hafta kadar önce Midyat’ta dayısının yanına gitti. En son 23 Kasım’da çarşıya çıkıp, alışveriş yapacaklar, ayın 24’ünde de Irak’a döneceklerdi. Ama kendisinden o günden bu yana haber alamıyorduk. En son Özgür Suriye Ordusu’ndan olduğunu söyleyen bir kişiden telefon aldık. Şimdi Adana’da bir hastanede diye biliyoruz. Ama ne kadar doğru bir bilgi onu da bilmiyoruz. Yaralı dediler. Olayın nasıl olduğunu, oraya nasıl gittiğini bilmiyoruz. DAİŞ peşindeydi belki de. Belki başka bir şey oldu. Bilmiyoruz. İstediğimiz Türkiye hükümetinin kızımız ile ilgili bize bilgi vermesi” ifadelerini kullandı.