Denizli'de cinsel istismar sanığı serbest bırakıldı

  • 19:22 25 Ocak 2021
  • Güncel
 
DENİZLİ - Çocuğu cinsel istismara maruz bırakan Hulusi Ö. çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.
 
Denizli’de yaşayan çocuk, ebeveynlerinin arkadaşı Hulusi Ö. tarafından cinsel istismara maruz bırakıldı. İstismar, çocuğun maruz bırakıldığı durumu annesine anlatmasıyla ortaya çıktı. Kızının intihar girişimini de önleyen kadın, emniyete giderek şikayette bulundu.
 
Çocuğun savcılık ifadesi, pedagog ile psikolog eşliğinde alınırken, soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hulusi Ö., suçunu inkar etti. Erkek, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Hulusi Ö.’nün tutuklanması gerektiğini savunan kadın, “Kızıma ‘Annene babana söyleme, aramızda kalsın’ demiş. Kızım başından geçen istismarı bize anlatmaya korktuğu için intihar etmek istemiş. Ben kızımdaki sıra dışı durumu fark etmeseydim; belki kızım intihar edecekti. Bu kişinin cezalandırılmasını istiyoruz. Kızım hala korkuyor, ağlıyor ve geceleri uyuyamıyor. Başka çocuklara da aynı şeyi yapabilir” sözleriyle tepkisini dile getirdi.
 
İstismara maruz bırakılan çocuk da, “Bana bunu yapan kişinin tutuklanmasını ve cezasını çekmesini istiyorum. Serbest kalmış, tekrar karşıma çıkmasından korkuyorum” diye konuştu.