Tahliye edilen Nuriye'yi direnişçiler karşıladı

  • 00:47 2 Aralık 2017
  • Güncel

 

ANKARA - Nuriye Gülmen'i yargılandığı davadan tahliye kararı çıkmasıyla beraber tutulduğu Numune Hastanesi'nden çıkarken yüzlerce kişi tarafından karşılandı. Nuriye, ambulanstan indirilirken ilk sözü, "Sizi gördüğüme inanamıyorum" oldu. 
 
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işinden edilen ve 269 gündür açlık grevinde olan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın yargılandığı davanın 6'ncı duruşması dün Ankara'da görüldü. Hakkında verilen tahliye kararının ardından tutulduğu Numune Hastanesi'nden sedye ile çıkarılan 193 gün sonra görüntülendi.
 
Yüzlerce kişinin karşıladığı Nuriye, hastaneden sedye ile çıkarılarak hazırda bekletilen ambulansla sağlık görevlileri eşliğinde evine götürüldü. 
 
Beyza Gülmen'in refekatinde hastaneden çıkan Nuriye'yi Yüksel direnişçileri evinin önünde bekledi.  Ambulanstan inerken, Nuriye'nin ilk olarak, "Sizi gördüğüme inanamıyorum" dedi. Kendisi için hazırlanan odada Semih ve Esra Özakça, Nuriye'yi karşıladı. 34 kiloya düşen Nuriye Semih ve Esra'ya "Kurban olurum ne kadar zayıflamışsınız" dedi.