Yüksel'de 430'ncu günde 6 gözaltı

  • 14:22 12 Ocak 2018
  • Güncel

 

ANKARA - "İşimizi geri istiyoruz"  eyleminin 430'ncu gününde bir kez daha saldıran polis 6 kişiyi darp ederek gözaltına aldı.  
 
Kanun Hükmünde Kararname(KHK) ile işinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın işlerine geri dönebilmek için başlattığı açlık grevi eylemi 310'ncu güne girdi. Nuriye'nin Yüksel Caddesi'nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde başlattığı ve kamu emekçileri tarafından sürdürülen "İşimizi geri istiyoruz" eylemi ise 430'ncu gününde devam etti. 
 
İnsan Hakları Anıtı önünde bugün de basın açıklaması yapmak isteyen eylemciler, Konur Sokak'ta bir araya geldi. Sokağı kalkanları ve gözaltı aracı ile kapatan polis eylemcilerin geçişine izin vermedi. Eylemciler ise engellemelere rağmen, "Açlık grevi 310. gününde Nuriye Semih işe geri alınsın" pankartını açıp "Nuriye Semih işe geri alınsın" sloganı attı. 
 
Direnişçi Alev Şahin, "Nuriye ve Semih'i derhal işe geri alın. Nuriye ve Semih'in ölmesine izin vermeyeceğiz" diyerek, OHAL Komisyonu'nun sessizliğini eleştirdi. Bu sırada eylemcilere saldıran polis pankartı yırttı. Eylemcileri darp eden polis Cemal Yıldırım, Alev Şahin, İlker Işık, Simge Aksan, Nazan Bozkurt ve İbrahim İlhan'ı daha önce hazır bulundurduğu gözaltına aracına bindirerek alandan uzaklaştırdı.