Barış Anneleri açlık grevindeki işçileri ziyaret etti

  • 17:45 13 Ocak 2018
  • Güncel

 

İZMİR - İşlerine geri dönmek için 62 gündür açlık grevinde olan Mahir Kılıç ve arkadaşlarını ziyaret eden Barış Anneleri, Türkiye’de halklarla birlikte işçilerin de zulüm altında olduğunu belirterek, dayanışma çağrısında bulundu. 
 
İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi önünde 62 gündür açlık grevinde olan Mahir Kılıç ile birlikte işlerini isteyen Konak Direnişçilerine Barış Anneleri’nden destek geldi. Kentte etkili olan yağmur nedeniyle kurdukları naylon çadırda bekleyişlerini sürdüren Mahir Kılıç ve arkadaşlarını ziyaret eden Barış Anneleri, Mahir ve arkadaşlarının yanında olacaklarının mesajını verdi. Barış Anneleri’nden Behiye Yalçın, Konak Direnişçilerinin mücadelesinin haklı bir mücadele olduğunu belirterek, yanlarında olacaklarını söyledi. Behiye, hakları gasp edilen tüm işçilerin yanında olacaklarını belirtti. 
 
Behiye’nin ardından söz alan Barış Annelerinden Cemile Aydın da, Konak Direnişçileri ile birlikte tüm işten atılan işçilerin bir an önce işlerine dönmeleri dileğinde bulunarak, “Maalesef Türkiye’de tüm halklar eziliyor. Halklarla birlikte işçiler de bu zulümden nasibini alıyor. Biz herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu. 
 
Barış Anneleri bir süre direnişçilerle sohbet etikten sonra eylem yerinden ayrıldı.