Efrînli Türkmen kadınlar: Bizden ne istiyorsun Erdoğan?

  • 12:32 25 Ocak 2018
  • Güncel

 

EFRİN - Türkmen ve Arnavut kadınlar kantonlarına yönelik başlatılan saldırıyı kınadı. Kadınlar Tayyip Erdoğan’a şu mesajı verdi: “Efrin senden korkmaz.”
 
Türkiye’nin Efrîn’e yönelik saldırıları devam ediyor. Türkmen, Arap, Kürt, Ermeni halklarının bir arada yaşadığı Efrîn’de çok sayıda sivil yaşamını yitirdi. Efrîn’in Türkmen kadınları da saldırılara boyun eğmeyeceklerini söylüyor. 
 
Şehba Halk Meclisi Yöneticisi Cihan Xidiro Arap ve Türkmen halklarından kişilerin de saldırılar yaşamını yitirdiğini belirterek, “Şuanda burada büyük bir direniş var. Kimse Efrin’i terk etmedi. Saldırılarda hep siviller hedef alınıyor. Ben buradan bütün devletlere sesleniyorum. Biz QSD güçlerinin yanında duracağız. Türk devleti şimdiye kadar topraklarımıza girmedi, giremeyecek” dedi. 
 
Sabah Hemuş isimli Türkmen kadın ise, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a seslenerek,  “Bizim ciğerimiz yandı senin de ciğerinden yansın” dedi.
 
Türkmen halklarından Ayşe Süleyman, öfkesini ve yaşadıklarını sadece şu kelimelerle anlatabildi: “Erdoğan bizi vuruyor, hain Erdoğan.”
 
Arnavut halklarından olduğunu söyleyen Emine Çombeyi ise, “Bizden ne istiyorsun Erdoğan? Efrin’e yaklaşamazsın, Efrin senden korkmaz, Efrin’in gençleri senden korkmaz. Yeter artık Erdoğan, YPJ/YPG varken biz senden korkmayız” diye konuştu.