Minbicli Elîye: Efrîn'de Erdoğan imparatorluğuna izin vermeyeceğiz

  • 15:47 6 Şubat 2018
  • Güncel

 

EFRÎN - Kuzey Suriye halklarının Efrîn halkı ile dayanışmak için başlattıkları yürüyüşe Minbic'ten katılan Elîye isimli Türkmen kadın, "Erdoğan burada da kendine imparatorluk kurmak istiyor. Ama biz buradaki halklar buna izin vermeyeceğiz. Elimizden geleni yapacağız ve Erdoğan'ı Efrîn'den içeri koymayacağız" dedi. 
 
Türkiye'nin Efrîn'e yönelik saldırıları 18'inci gününe girerken, Kuzey Suriyeli halklarının ortak yaşamı savunmak ve Efrîn'le dayanışmak için başlattığı yürüyüş ise Efrîn merkezde yapılan coşkulu mitingle son buldu. Yürüyüşe Minbic'ten katılan Türkmen kadınlardan Elîye, Efrîn halkı ile dayanışmak için geldiklerini belirtti. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'a seslenen Elîye, "Erdoğan Efrîn halkından ne istiyorsun. Doymadın mı daha toprakları almaktan" diye sordu. 
  
Efrîn saldırısında çok sayıda kadın ve çocuğun yaşamını yitirdiğini belirten Elîye, Türkmen, Arap, Kürt demeden tüm halklara saldırı yapıldığını ifade etti. Elîye, "Erdoğan burada da kendine imparatorluk kurmak istiyor. Ama biz buradaki halklar buna izin vermeyeceğiz. Elimizden geleni yapacağız ve Erdoğan'ı Efrîn'den içeri koymayacağız. Arap, Kürt, Türkmen, Çerkez tüm halklar Efrîn ile birlik olacağız" şeklinde konuştu.