İstismarın tanıkları: Sedat’a en ağır ceza verilmeli!

  • 09:08 13 Şubat 2018
  • Güncel

 

Filiz Zeyrek 
 
ADANA - Sedat Keser isimli erkek tarafından 3 yaşındaki bebeğin istismara maruz bırakıldığı evin sakinleri ve istismarın tanıkları, “Akıl dengesinin bozuk olduğu yalanı gerçek değil, ceza almamak için uydurdular. Adam bizden daha sağlıklı sakın buna inanmasın devlet. Biz en ağır cezanın verilmesini istiyoruz” dedi. 
 
Adana'nın Yüreğir ilçesinde 10 Şubat akşamı Sedat Keser isimli erkek tarafından cinsel istismara maruz bırakılan 3 yaşındaki bebek, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Cerrahi Bölümü'ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Düğün için geldiği evde istismara maruz bırakılan bebek ailesiyle birlikte yaşadıkları kente geri dönerken, istismarın yaşandığı evin sakinleri ve istismarın tanıkları ise Sedat’ın en ağır cezayı almasını istedi. 
 
Ev sakinlerinden Şerife Gezer, düğünde yorulan bebeğin odada uyuduğunu, herkesin dışarıda olduğu bir sırada Sedat isimli erkeğin eve girdiğini ifade etti. Bir misafirin içeri girmesiyle istismarın fark edildiğini dile getiren Şerife, “Ne olduğunu anlayana kadar o alçak yarı çıplak sokağa fırladı ve hepimiz peşine verdik. Polis geldi onu götürdü" diye aktardı. 
 
‘Caydırıcı cezalar verilmeli’
 
Sedat’ın da aynı yaşlarda bir çocuğu olduğunu ve en ağır cezaya çarptırılması gerektiğini ifade eden Şerife, “Bu alçak her gün uyuşturucu içiyordu. Akıl dengesinin bozuk olduğu yalanı da gerçek değil, ceza almamak için uydurdular. Adam bizden daha sağlıklı sakın buna inanmasın devlet. Biz en ağır cezanın verilmesini istiyoruz. Caydırıcı bir ceza verilmedi. İyi hal indirimi değil ömür boyu hapis istiyoruz” dedi. 
 
‘İşkence izleri  var’
 
İstismarın tanıklarından Selvi Gezer ise bebeğin işkenceye de maruz bırakıldığını ifade ederek, ağzında, boynunda şiddete bağlı oluşmuş izler bulunduğunu söyledi. Sedat’ın en ağır cezayı alması gerektiğini belirten Selvi, “Düğün için geldik nerden bilelim böyle bir vahşet yaşayacağımızı” diye konuştu. 
 
‘Devlete sesleniyoruz!’
 
Daha önce Sedat’ın saldırısına maruz kaldığını ifade eden Şefika Kılıç ise “Ben ve çevremde bulunanlar bu adamı engelledik. Çok korkuyoruz artık. Çocuklarımızın can güvenliği yok. Bunlara çok ağır ceza verilmesi gerek. Devlete sesleniyoruz bu çocuğun günahını neydi? Yarın cezaevinden çıkarsa bir başka çocuğa da aynısını yapar" diye belirtti.