TJKN: İmralı sistemini söküp atacağız

  • 17:55 14 Şubat 2018
  • Güncel

 

HABER MERKEZİ - PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik uluslararası komplonun 19.yılı vesilesi ile yazılı bir açıklama yapan TJKN, “Önderliğimizin özgürlüğüne kilitlenirsek, kendimizi, yaşamımızı, eylemlerimizi bu eksende örgütlersek ve zafere doğru büyük adımlar atarsak uluslararası komployu boşa çıkartır, İmralı sistemini yerinden söküp atarız” denildi. 
 
Rusya Federasyonu’nda faaliyet yürüten Rusya Kürt Kadın Hareketi (TJKN) yaptığı yazılı açıklamayla PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik gerçekleşen uluslararası komplonun 19.yılı vesilesi ile yazılı bir açıklama yayınladı. 15 Şubat uluslararası komplosunun lanetlendiğini belirten açıklamada, “Güneşimizi Karartamazsınız” eylemlerinde yaşamını yitirenler de anıldı. 
 
Uluslararası hegemonyanın zayıfladığını ve bu nedenle Ortadoğu’ya yönelik saldırılarını arttırdığını belirtilen açıklamada, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın da bu saldırıların merkezine alındığı ifade edildi. Uluslararası komplonun da bu saldırılar doğrultusunda geliştiğini ifade eden açıklamada, “Bugün üçüncü dünya savaşı niteliğinde yaşanan çatışmalarda Önderliğimizin üzerinde yoğunlaştırılan tecrit, hareket ve halkımıza dönük saldırılar da bu gerçeği gözler önüne sermektedir” denildi. 
 
‘Tarihler tesadüf değil’
 
Şeyh Said’e uygulanan komplonun tarihi ile PKK Lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan komplonun tarihinin aynı olmasına dikkat çeken açıklamada, “Yapılan hiçbir şeyin, atılan hiçbir adımın tesadüf olmadığını tarih bizlere defalarca kanıtlamıştır. Bu yüzden de 15 Şubat tarihi çok bilinçli bir şekilde seçilmiş ve pratik uygulamaya geçilmiştir” ifadelerine yer verildi. 
 
‘Kürtler AKP’nin korkusu haline geldi’
 
Abdullah Öcalan’ın 19 yıldır İmralı’da direndiğini belirtilen açıklamada, “Önderliğimizin yarattığı etkinin kendileri için bir tehlike olduğunu fark eden güçler bunun önünü almaya çalıştılar. Özellikle Rojava ve Bakurê Kürdistan'da Kürtler lehine yaşanan gelişmeler AKP - Erdoğan faşist iktidarının korkusu haline geldi. Bu gelişmelerin Önderliğin büyük başarısı olduğunu gördükleri için de yeniden Önder Apo'ya yöneldiler. 5 Nisan 2015 tarihinden itibaren Önderliğimiz ile hiçbir şekilde sağlıklı bir irtibat kurulamamaktadır” hatırlatılmasında bulunuldu. 
 
‘Önderlik etrafında kenetlenelim’
 
“Kürt halkı, kadını, genci, yaşlısı, savaşçısı, direnişçisi, 'Demokratik Özerklik ve Özgür Yaşamı İnşa ve savunma' hamlesinde sergilediği emsalsiz direniş ile Önder Apo'ya olan bağlılığını ispatlamıştır” denilen açıklama, “Her nerede olursak olalım Önderliğimizin özgürlüğüne kilitlenirsek, kendimizi, yaşamımızı, eylemlerimizi bu eksende örgütlersek ve zafere doğru büyük adımlar atarsak uluslararası komployu boşa çıkartır, İmralı sistemini yerinden söküp atarız” şeklinde devam etti. 
 
‘Kazanan özgürlük olacaktır’
 
Açıklamada son olarak, Efrîn halkının direnişi selamlanarak, “Bizlerde Rusya’da yaşayan Kürt kadınları olarak Efrîn halkının, Efrîn’de direnen halkımızın yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Direniş, Türkiye faşizmini batakta boğacak ve kazanan direnen Efrîn şahsında tüm Kürt halkı ve Ortadoğu halkları olacaktır, özgürlük kazanacaktır” denildi.