Okul görevlisi 11 çocuğa cinsel istismar suçundan tutuklandı

  • 09:05 16 Nisan 2018
  • Hukuk

 

ŞIRNAK - Silopi'de bir lisede 11 çocuğa cinsel istismarda bulunan temizlik görevlisi olan Ubeyt.G. tutuklandı. 
 
Şırnak'ın Silopi ilçesinde daha önce okul servis şoförlerinin öğrencileri cinsel istismara maruz bıraktığı ortaya çıkmış, yine bir korucunun 8 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gündeme yansımıştı. Sokağa çıkma yasaklarının ardından özel politikaların uygulandığı alanlarda cinsel istismar, uyuşturucu, hırsızlık haberleri artarken, Silopi de bu kez bir lisede 11 kız çocuğunun cinsel istismara maruz kaldığı ortaya çıktı. 
 
Silopi'de bir lisede temizlik görevlisi olan Ubeyt.G. isimli erkek, cinsel istismar suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öğrencilerin ifadelerine göre, Ubeyt.G. soyunma odasındaki dolapta gizlenmiş bir halde yakalandı. Okul müdürüne giden öğrencilerin, ailelerine haber verildi. Ailelerin şikayetiyle soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan Ubeyt., savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Şırnak T Tipi Cezaevi'ne gönderildi. 
 
'Aileler sessiz kalmasın' 
 
Okullarda cinsel istismarın arttığına vurgu yapan yurttaşlar, "Ya korucu ya bekçi ya müdür ya da çalışan. Biz çocuklarımızı nereye gönderelim o zaman? Ne çocukların ne de bizim okullara güvenimiz var. Yetkililer bir şey yapamıyorsa biz yapalım. Yaşananları sadece izlemekle kalmayalım" diyor.