Cinsel istismar faili okul görevlisi kamera kayıtlarına rağmen serbest!

  • 12:45 19 Kasım 2018
  • Hukuk
ŞIRNAK - Silopi Cumhuriyet Ortaokulu'nda temizlik görevlisi S.B.'nin çocuğa cinsel istismarda bulunduğu kamera kayıtlarıyla tespit edilmesine ve ailenin şikayetine rağmen serbest bırakıldı. Aileler, aynı okulda daha önce de cinsel istismarın yaşandığını ancak herhangi bir hukuki işlem yapılmadığını söyledi. 
 
Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan Cumhuriyet Ortaokulu'nda temizlik personeli olarak işe alınan S.B.(42) isimli erkeğin, bir çocuğu okulda cinsel istismara maruz bıraktığı öğrenildi. Çocuğun maruz kaldığı cinsel istismarı anlatması üzerine ailesi emniyete giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alındıktan sonra ifadesi alınan S.B., 15 gün önce temizlikçi olarak başladığı okulda beden eğitimi öğretmeninin "öğrenciler ile ilgilen" dediğini iddia ederek, cinsel istismarı inkar etti. S.B.'nin çocuğu evine kadar götürdüğü de ortaya çıktı. 
 
Görüntüler ifadeyi yalanladı! 
 
Emniyette ifadesi alındığı esnada okulda bulunan kamera kayıtlarının izletildiği S.B.'nin, çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ve bodruma götürdüğü görüldü. Ancak kamera kayıtları ve ailenin şikayetine rağmen S.B. serbest bırakıldı. 
 
Aynı okulda daha önce de cinsel istismar yaşandı
 
Aileler okulda daha önce de cinsel istismarın yaşandığını belirtirken, bütün faillerin okulda çalıştıklarını, korucu ya da bekçi oldukları için serbest bırakıldıklarını söyledi. Kaygılarını dile getiren aileler, bir an önce hukuki işlemlerin başlatılması ve önlem alınması çağrısında bulundu. 
 
Konuya ilişkin aradığımız okul yönetimi ise telefonlarımıza cevap vermedi.