Kayyımın seçim hazırlığı: Merkezde bakım onarım mahalleler de çöp yığını

  • 09:05 21 Kasım 2018
  • Siyaset
MARDİN - Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne atanan kayyım, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek seçimler öncesi merkezde düzenleme ve onarım çalışmaları yaparken, kent merkezinden uzak bulunan ve yolları bozuk mahallelerin çöp yığını içerisinde olduğu görüldü.
 
Demokratik Bölgeler Partili (DBP) Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne atanan kayyım, şehir merkezinde halkın yoğun olarak kullandığı yerlerde çalışma yaparken, mahallelerde ve kentin uzak noktalarına hiçbir hizmet götürmüyor. Kentte hizmet reklamları yapılırken, yapım ve onarım çalışmasının sadece merkezdeki caddede yoğunlaşması "seçim öncesi reklam" olarak yorumlanıyor. Kayyım göz önünde olan park, caddeler ve turistik alanlara yönelmiş durumda. Son olarak Karayolları Parkı'nda çimenli alan tahrip edilerek yeni yeşil alan çalışması başlatıldı.
 
Kent merkezinin dışında bulunan Kabala, Saraçoğlu mahallesi, Yeni Yol Caddesi, Vali Ozan Caddesi ile diğer caddelerde yapım ve onarım çalışmaları yapılmazken, yurttaşlar "seçim öncesi göz boyamaya çalışıyorlar" diyerek tepki gösterdi. 
 
Mahallelerde çöp yığınları
 
Hizmet götürülmeyen mahallelerde çöp atıklarının olduğunu ve sokaklarda yürümekte zorluk çektiklerini belirten yurttaşlar, kış mevsiminin gelmesiyle koşulların katlanılmaz bir hal aldığını söyledi. Bazı mahallerde ulaşımı olumsuz etkileyen bozuk yol ve çamurlu alanlar, çocukların sağlığını da tehdit ediyor.