Veliler davacı oldu: Ensar zihniyeti okullara sızdırılmak isteniyor

  • 09:07 4 Aralık 2018
  • Güncel
İZMİR - Liseli Genç Umut Üyesi Melodi Zengin, kimi velilerin davacı olduğu “Peygamberimiz ve Gençlik Konferansı”nda reglin bir hastalık olarak çarptırıldığını ve 15 yaşında hamile kalmanın normalleştirilerek cinsel istismarın meşrulaştırıldığını belirtti. Melodi, “Ensar zihniyeti Milli Eğitim aracılığıyla okullara sızdırılmak isteniyor” dedi.
 
İzmir’in Güzelbahçe semtinde her okuldan yaklaşık 30 kişi, 22 Kasım’da Güzelbahçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “Peygamberimiz ve Gençlik” isimli konferansa götürüldü. Öğrencilerin velilerinden izin alınmaksızın götürüldüğü konferansta, cinsiyetçi ifadelerin yanı sıra çocuk istismarını meşrulaştıran ifadeler kullanıldı. Konferansta, regl bir hastalık olarak çarpıtılırken, 15 yaşında hamile kalmanın ise “normal” olduğu gibi istismarı meşrulaştıran sözler sarf edildi. 
 
Liseli Genç Umut üyesi Melodi Zengin, konferansta yaşananları “Ensar Vakfı zihniyetinin okullara Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla sızdırılması” olarak nitelendirdi.  
 
‘AKP’nin gerici zihniyeti hastalıklıdır’
 
AKP Hükümeti’nin 16 yıllık süreçte toplumu gericileştirmek için liseleri kuşattığını belirten Melodi, “Ensar Vakfı’nda onlarca çocuğun cinsel istismara maruz bırakılması, Süleymancılar Tarikatı’na bağlı yurtlarda 10 çocuğun yanarak ölmesine neden olanlar korunuyor. AKP Ensar Vakfı’nı okullara sokamayınca öğrencileri zorla seminerlere götürüyor” diye konuştu.  Konferansı terk eden öğretmen ve öğrencilerin olduğunu, birçok velinin ise  davacı olduğunu aktaran Melodi, şöyle dedi: “Müftülük ‘bizim haberimiz yoktu, konferansı akademisyenler yaptığı için içeriğine bakmadık’ açıklaması yaptı. Burada da bir sorumsuzluk görüyoruz. Bu baştan sona bir saçmalık. Bu ülkenin devrimcileri Ensar’da çocuklar tecavüze uğrarken sesini çıkarıyordu ve AKP tutuklamalar yapıyordu. Burada da ‘adet olmak hastalıktır’ diyorlar. Regl olmak hastalık değil AKP’nin gerici zihniyeti hastalıklıdır. 15 yaşındaki bir çocuğun evlenmesi kabul edilemez. Biz sıralardan sokaklara bunlarla mücadele edeceğiz.”