Dikkat her an bir iş makinesi çıkabilir ya da duvar çökebilir!

  • 09:03 30 Aralık 2018
  • Güncel
ŞIRNAK - Şırnak'ta ilan edilen yasak sonrası hayata geçirilen yıkımla alt yapısı ve caddeleri yerle bir edilen mahallelerde yurttaşlar, hiçbir uyarı levhası olmadan aniden yola çıkan iş makineleri ve yıkık duvarlar nedeniyle zor anlar yaşıyor. 
 
Şırnak'ta 2015-16 yılları arasında ilan edilen sokağa çıkma yasaklarından sonra 8 mahallesi yıkılan şehrin alt yapısı 3 yıldır düzeltilemedi. Alt yapı sorunları nedeniyle yağışlarda sel meydana gelirken, 3 yıldır yapımı bitmeyen TOKİ inşaatları ise günlük yaşamda büyük zorluklara neden oluyor. 
 
İş makineleri onlarca kazaya sebebiyet verdi!
 
TOKİ'lerde çalışan iş makineleri halkın can güvenliğini tehdit ediyor. Hiçbir uyarı levhası olmadan aniden yola çıkan iş makineleri ve kepçeler, bugüne kadar onlarca kazaya neden oldu. Çamurlu ve karlı havalarda trafiği zor durumda bırakan, kaldırımı olmayan yollarda yayalara zor anlar yaşatan iş makineleri bugüne kadar biri çocuk birçok kişiye çarptı. Ömerköy mahallesinde, yokuş aşağı inerken bir çocuğa çarpan yük makinesi yaşanan kazaya rağmen hala aynı yoldan geçmeye devam ediyor.
 
Park için yapılan duvar öğrencilerin hayatını tehlikeye atıyor
 
Bahçelievler mahallesindeki Atatürk İlköğretim Okulu yanında bulunan ve park için yapılan yüksek duvar, parçalarının düşmesine rağmen yıkılmaması aileleri tedirgin ediyor. Okula giden çocukların geçtikleri yolda bulunan duvarın her gün bir parçası düşüyor. Park yeri olarak kullanılan duvarın üst kısmında ise bugüne kadar onlarca düşme tehlikesi yaşandı. Duruma tepki gösteren aileler duvarın bir an önce yıkılması gerektiğini söylüyor.