Strasbourg direnişçilerinden mesaj: 2019 özgürlük yılı olacak

  • 11:09 31 Aralık 2018
  • Güncel
HABER MERKEZİ - Strasbourg'da süresiz-dönüşümsüz açlık grevindeki 15 direnişçi, yeni yıl mesajlarında "2019 yılı Önder Apo ve Kürdistan'ın özgürlük yılı olacaktır" dedi. 
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan'a uygulanan tecridin kaldırılması için Fransa'nın Strasbourg kentinde süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olan 15 direnişçi yeni yıl mesajı yayınladı. 2018 yılının Kürt halkı açısından direnişin yükseltildiği bir yıl olduğu dile getirilen açıklamada, Kürt halkının katliamlara karşı direndiği vurgulandı. Kürt halkının barbar DAİŞ çetelerinden duyulan korkuyu kırarak, Ortadoğu ve dünya halklarına umut ve güç verdiği vurgulanan açıklamada, 2018'deki mücadele sayesinde 'DAİŞ'e dünyanın dar edildiği' ifade edildi.
 
'Kürtler direnişi kapsamlı bir şekilde sürdürdü'
 
Açıklamada devamla şöyle denildi: "Özgürlük mücadelesinin büyümesine karşı egemen, işgalci ve faşist güçler yine başta komplonun yenilenmesi olmak üzere saldırıya geçtiler. Amerika ve Avrupa'nın izlediği ikiyüzlü politikalara karşın Kürtler insanlık adına direnişi kapsamlı ve güçlü bir şekilde sürdürdü. 2018 yılı içinde AKP ve Erdoğan'ın faşist yüzü Efrîn işgaliyle daha açık bir şekilde görüldü. Erdoğan ile AKP-MHP faşist ittifakının yok oluşlarını önlemek için Kürt halkına ve kazanımlarına karşı tüm savaş olanaklarıyla saldırmak istedi."
 
'2019 Abdullah Öcalan'ın özgürlük yılı olacak'
 
"Bizler de halk olarak 2019'a direnişi yükselterek giriyoruz. Yeni yılda halkımız öncülüğünde Kürdistan ve Ortadoğu'da işgal ve katliam planlarına karşı güçlü bir direniş gösterilecek ve işgalcilerin planları alt üst olacaktır.  2019'da diktatör Erdoğan'a karşı verilen özgürlük mücadelesi kazanacaktır" denilen açıklamada, 2019'un Abdullah Öcalan'ın özgürlüğünün sağlanacağı belirtildi. 
 
Abdullah Öcalan'a yönelik tecridi kırmak amacıyla başlatılan açlık grevi eylemcileri olarak Kürt halkına çağrı yapılan açıklamada, "Tecridi kıralım, faşizmi yenelim, Kürdistan'ı özgürleştirelim' çağrısı altında direnişe ve mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz. 2019 yılı Önder Apo ve Kürdistan'ın özgürlük yılı olacaktır" denildi.
 
Açıklamada son olarak Kürt halkının ve tüm insanlığın yeni yılı kutlandı.