Yıkılmış spor salonu uyuşturucu kullanımına davetiye çıkartıyor

  • 09:02 2 Ocak 2019
  • Yaşam
HAKKARİ - Yüksekova'da polisin attığı gaz bombaları nedeniyle yanan spor salonunun madde bağımlıları tarafından kullanıldığını ve uyuşturucuya davetiye çıkardığını belirten yurttaşlar, "5 yıldır ne yıkılıyor ne tadilat ediliyor. Bu bilinçli bir şekilde yapılıyor" diyererek yetkililere seslendi.  
 
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Yeni mahallede bulunan kapalı spor salonu 6-8 Ekim 2014 tarihlerinde Kobanê olayları sırasında polisin attığı gaz bombaları sonucu yandı. Spor salonunun yakılması gençlerin yanı sıra en çok Tekerlekli Sandalye Spor Kulübü'nde oynayan engelli sporcuları mağdur etti. Tadilatı yapılmayan salon, madde bağımlılarının mekanı haline geldi. Kaderine terk edilen binanın bu şekilde kullanılması mahalle sakinlerini de tedirgin ediyor. 
 
'Yıkık bina uyuşturucu kullanımına davetiye çıkartıyor'
 
İsmini vermek istemeyen bir yurttaş, yıkık binaya bilinçli olarak çözüm bulunmadığını belirterek şöyle dedi: "Harabeye dönmüş bir binaya nasıl olurda çözüm getirilmez? Bina kaderine terk edildi. Burası okullar bölgesi olduğu için gençler, kadınlar ve çocuklar için tehlike oluşturuyor. Gözlerimizle gördük madde bağımlıları tarafından kullanılıyor. Binanın içine girdiğinizde zaten çok rahat fark edilir. 5 yıldır böyle durması ve devlet tarafından  herhangi bir çözümün getirilmemesi tesadüf değil.  Biz bilinçli olarak yıkılmadığını düşünüyoruz. Çünkü bu haliyle uyuşturucu kullanımına davetiye çıkartıyor. Bina ya yıkılsın ya da bu tehlikenin önüne geçilsin. Biz mahalle sakinleri olarak bir an önce çözüm getirilmesini istiyoruz."