Nusaybin sınır hattında neyin hazırlığı yapılıyor?

  • 09:03 6 Ocak 2019
  • Güncel
MARDİN - Sınır hattında bulunan son bir yıldır da sınırdaki hareketlilik ve farklı iddialar ile gündeme gelen Nusaybin’e GATA’dan gelen bir askeri heyetin, hastanede incelemelerde bulunduğu gerekçesiyle hastanenin bir katını tamamen boşalttığı ileri sürüldü. 
 
Sınır dışına kara harekâtı açıklamalarından sonra son bir haftadır sürekli Suriye’ye tank ve askeri araç sevkiyatının yapıldığı Mardin’de hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Son edinilen bilgilere göre Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden (GATA) Nusaybin Devlet Hastanesi’ne gelen askeri bir ekibin hastanede incelemelerde bulunduğu ve hastanenin dördüncü katını boşalttıkları iddia edildi. 
 
Nusaybin’de hareketlilik arttı
 
Nusaybin İlçe Devlet Hastanesi'ne dün GATA’dan bir askeri heyetin gittiği öne sürüldü. Kimliğini vermek istemeyen bir yurttaşın verdiği bilgilere göre, hastaneye gelen heyetin uzun süre incelemelerde bulunduğu ileri sürüldü. Hastanede çalışan personellerin listesinin de çıkarılmasını isteyen heyetin dördüncü katı da kendilerine göre hazırladıkları iddialar arasında yer alıyor.
 
Son bir haftada zırhlı araçların normalden daha çok tur attığı ilçede ise farklı bir hava hâkim.