Kayyım parke taşlarını söktü mahalle çamur içinde kaldı

  • 09:08 5 Aralık 2018
  • Yaşam
ŞIRNAK - Cizre'nin Cudi Mahallesi Gülen Caddesi'ne döşenen parke taşları, kayyım atanan belediye tarafından kaldırıldı. Yurttaşlar, yağmur nedeniyle çamur deryasına dönen yoldan duvarlara tutunarak geçiyor.
 
Şırnak'ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasakları döneminde zarar gören Cudi Mahallesi Gülen Caddesi'ne belediye tarafından parke taşları döşendi. Ancak Cizre Belediyesi'ne atanan kayyım tarafından asfalt yapılacağı gerekçesiyle taşlar yerinden söküldü. Bir ay önce sökülen parke taşlarının yerine yeni taşlar konmadığı gibi asfalt da hala yapılmış değil. Her yağmur yağdığında çamur içinde kalan yolları kullanamadıklarını belirten yurttaşlar, yoldan geçerken duvarlara tutunmak zorunda kalıyor.
 
 'Yolu her kullanan çamur içinde kalıyor'
 
Kayyımın "hizmet" diyerek gösterdiği faaliyetlerin işkenceye dönüştüğünü belirten bir yurttaş, "Kayyım bizi ne hale getirdi. 'Asfalt yapılacak' denilerek parke taşları kaldırıldı ama asfalt yapımı buradan uzakta, daha yukarıdan yapılmaya başlandı. Madem böyle olacaktı neden taşları kaldırdılar? Makineler buraya gelene kadar parkeler kalsaydı. Bir aya yakındır bu durumdayız. Daha kış tam gelmeden yol bu hale geldiyse gelecek ay ne olur? Arabalar bile geçerken çok yavaş geçiyor çünkü kaza yapma riskleri var. Çocuklar çamurdan dışarıya bile çıkamıyor" dedi.