DBB Yaz Spor Okulları’na farklı 7 branş ekleniyor

  • 12:07 15 Haziran 2019
  • Çocuk
DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, okulların tatile girmesiyle birlikte 7-16 yaş arası çocukların, fiziksel gelişimlerine katkı ve yaz dönemlerini verimli şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla 9 spor branşında 1 Temmuz itibariyle düzenleyeceği Yaz Spor Okulları’na bu yıl eğitim kursları adı altında 7 farklı başlık ekliyor.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın, 7-16 yaş arası çocukların fiziksel ve ifade becerilerini geliştirmek amacıyla düzenleyeceği Yaz Spor Okulları’nın kayıt işlemleri devam ediyor. 24 Haziran’a kadar sürecek olan kayıtlarda bu yıl 9 spor branşı dışında yaz okullarına eğitim kursları adı altında 7 farklı başlıkta ekleniyor. 1 Temmuz itibariyle başlayacak olan eğitim kurslarında minikler, Bilim ve Teknoloji, Akıl ve Zekâ Oyunları, Yazarlık ve Yaratıcılık, Eğlenceli Matematik, Hızlı Okuma, Gezi Faaliyetleri ile Müzik başlıklarında eğitim alacak. Eğitim kursları Bilgi Evi ve Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda gerçekleşecek.
 
Bin çocuk başvuruda bulundu
 
Eğitim kursları, futbol, basketbol, voleybol, yüzme, satranç, kort tenisi, karate, masa tenisi ve  jimnastik olmak üzere 9 spor branşından yararlanmak isteyen çocuklar kimlik kartları ve velileriyle birlikte Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na başvuruda bulunup kayıt yaptırabiliyor. Etkinliklerin farklı spor tesislerinde gerçekleşeceği Yaz Spor Okulları’na bugüne kadar bin çocuk başvuruda bulundu.
 
Spor malzemeleri ve ulaşım ücretsiz
 
Yaz Spor Okulları’nın 9 farklı spor branşına başvuran çocuklara, spor malzemeleri ücretsiz dağıtılacak ve miniklerin spor tesislerine ulaşımları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak.