Kadın Yürüyüşü Eş Başkanı Tamika Mallory’dan tepki: Yağmacılığı sizden öğrendik

  • 15:24 30 Mayıs 2020
  • Dünya
HABER MERKEZİ- ABD'de George Floyd'un katledilmesinin ardından Kadın Yürüyüşü Eş Başkanı Tamika Mallory’un yaptığı konuşmada , "Artık yorulduk. Yağmacılığı, şiddeti sizden öğrendik. İnsanlarımızı öldüren tüm polisleri tutuklayın" dedi.
 
ABD'de George Floyd'un polis tarafından katledilmesinin ardından Kadın Yürüyüşü Eş Başkanı Tamika Mallory  yaptığı konuşma ile dikkat çekti. George Floyd'un polis şiddeti ile katledilmesinin ardından tepkiler devam ediyor. Olayın yaşandığı Minneapolis’te pek çok tanınmış isim bir araya geldi. Eski NBA oyuncusu Stephen Jackson, oyuncu Jamie Foxx ve Kadın Yürüyüşü Eş Başkanı Tamika Mallory açıklama yaptılar.
 
Tamika sosyal medyada gündem olan konuşmasında, “Amerika siyahi insanları yağmaladı. Amerika ilk buraya geldiğinde, Kızılderelileri yağmaladı, yaptığınız şey yağmalamak. Bunu sizden öğrendik. Şiddeti sizden öğrendik. Bizden daha iyisini yapmamızı bekliyorsanız, kahretsin, öyleyse daha iyisini yapın.”
 
'Siyahiler özgür değil'
 
Tamika, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Eğer Target’ı yaktılarsa umurumda değil. Target bizimle birlikte sokakta olup haklarımızı savunmalıydı. AutoZone, Philando Castile arabasında vurulduğunda neredeydi? İnsanları kışkırtıp camları kıran ve binaları ateşe veren kişilere para ödeyip aramıza salıyorsunuz.
 
Gençler karşılık veriyorlar, öfkeliler! Bunu durdurmanın kolay bir yolu var. Polisleri tutuklayın, onlara suçlama yöneltin. Sadece Minneapolis’tekileri değil. İnsanlarımızı öldüren Amerika’nın her yerindeki tüm polisleri suçlayın. İşinizi yapın.
 
Yağmacılığı sizden öğrendik
 
Söylediğinizi yapın ve bu ülkeyi olması gerektiği gibi herkes için özgür hale getirin. Siyahi insanlar özgür değil ve bundan yorulduk. Bize yağmalamadan bahsetmeyin. Yağmacı olan sizlersiniz. Amerika siyahi insanları yağmaladı. Buraya geldiklerinde Amerikan Yerlileri’ni yağmaladılar.
 
Yağmacılığı sizden öğrendik. Şiddeti sizden öğrendik. Eğer bizden daha iyisini bekliyorsanız, önce siz bunu yapın!”