Beyoncé’dan ırkçı sistemi parçalama çağrısı

  • 15:25 29 Haziran 2020
  • Dünya
HABER MERKEZİ - BET Ödülleri’nde İnsancıllık Ödülü’nü alan şarkıcı, Beyoncé ödülünü ırkçılık karşıtı protestolara adadı. Beyoncé dinleyicilerine seslenerek,  “Sizi ırkçı sistemi parçalamaya çağırıyorum” dedi.
 
Müzik, sinema ve spor alanında siyahların onurlandırıldığı BET Ödülleri’nde İnsancıllık Ödülü’nü alan şarkıcı Beyoncé, aldığı ödülü ırkçılık karşıtı protestolara adayarak, dinleyicilerine oy verme çağrısında bulundu. “Hayatımız buna bağlıymış gibi oy vermeliyiz, çünkü zaten buna bağlı” diyen Beyoncé, ödülü Michelle Obama’dan aldı.
 
Beyoncé ödülü aldıktan sonra, “Sesiniz duyuldu ve bizden önceki nesillere verdikleri mücadelenin boşa gitmediğini gösterdiniz. Şimdi gerçek gücümüzü göstermek için yapmamız gereken bir şey daha var ve bu da oy vermek. Sizi harekete geçmeye, değişmeye, ırkçı ve eşitsiz sistemi parçalamaya çağırıyorum. Hayatımız buna bağlıymış gibi oy vermeliyiz, çünkü zaten buna bağlı” diyerek dinleyicilerine seslendi.
 
Beyoncé’a, BeyGOOG vakfı aracılığı ile doğum yeri olan Houston, Texas’taki siyahlara daha fazla covid-19 testinin yapılmasını sağlamasındaki çabaları nedeniyle ödül verildi.