Beyaz Saray iletişim ekibi açıklandı: Tamamı kadın

  • 11:15 30 Kasım 2020
  • Dünya
HABER MERKEZİ - Yeni ABD Başkanı Joe Biden, tamamı kadınlardan oluşan iletişim ekibini açıkladı. Bunun ülke tarihinde bir ilk olduğu belirtildi.
 
ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, tamamı kadınlardan oluşan Beyaz Saray iletişim ekibini açıkladı. Üst düzey basın ekibinin tümünü kadınlardan oluşturan Joe Biden'ın ofisi, bunun ülke tarihinde bir ilk olduğunu belirtti. Ekibin liderliğini, eski kampanya iletişim direktör yardımcısı Kate Bedingfield üstlenecek. Eski başkan Barack Obama döneminde Beyaz Saray İletişim Direktörlüğü yapan Jen Psaki ise Beyaz Saray Sözcüsü oldu.
 
BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Joe Biden yaptığı yazılı açıklamada, “Tümü kadınlardan oluşan ilk Beyaz Saray İletişim ekibini duyurmaktan gururluyum. Bu yetenekli, deneyimli iletişimciler, işlerine çeşitli perspektifler ve paylaştıkları bu ülkeyi yeniden daha iyi inşa etme kararlılıklarını işlerine yansıtacak” ifadelerini kullandı.
 
Kabinedeki diğer görevlerin tersine, basın bürosu atamaları Senato’nun onayını gerektirmiyor. Ayrıca Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in basın danışmanlarının da Symon Sanders ve Ashley Etienne olacağı açıklandı. Ayrıca, Joe Biden'ın eşi Jill Biden'a iletişim direktörlüğü yapacak isim olarak Elizabeth Alexander'ın ismi de listede yer aldı.