HDP ‘İş ve Aş Buluşmaları’nın startını verdi

  • 11:53 21 Ocak 2021
  • Emek/Ekonomi
DİYARBAKIR - HDP, “İş ve Aş Buluşmaları”nın startını yaptığı açıklama ile verdi. Açıklamada, hükümetin ekonomi politikaları nedeniyle zor günler yaşayan işçi ve emekçilerin sorunlarına dikkat çekildi.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) “İş ve Aş Buluşmaları”nın startını partinin Diyarbakır il binasında bulunan Vedat Aydın Konferans Salonu’nda yaptığı açıklama ile verdi. Ekonomi Komisyonu’ndan Sorumlu Eş Genel Başkanı Garo Paylan, Emek Komisyonu’ndan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Şaziye Köse, Ekoloji Komisyonu’ndan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Naci Sönmez ile milletvekilleri Semra Güzel, Erol Katırcıoğlu, Necdet İpekyüz’ün katıldığı programda, oluşturulan heyet ile kentte bir dizi ziyaretler gerçekleştirilerek işçi ve emekçilerin sorunlarının dinleneceği bilgisi paylaşıldı.
 
Açıklamada konuşan Ekonomi Komisyonu’ndan Sorumlu Eş Genel Başkan Garo Paylan, hükümetin ekonomi politikaları nedeniyle zor günler yaşayan işçi ve emekçilerin sorunlarına dikkat çekerek, gerçekleştirecekleri ziyaretlerde “işçi ve emekçinin dertlerine derman olmayı” amaçladıklarını ifade etti.
 
Oluşturulan heyetin bugün gerçekleştireceği programın detayları şu şekilde:
 
* 11.00 KESK ve DİSK ile ortak görüşme
Adres: Eğitim Sen Temsilciliği
 
* 12.00 Kadın emekçilerle buluşma
Adres: Organize Sanayi Bölgesi
 
* 13.00 TTB ve SES ile ortak görüşme
Adres: TTB Temsilciliği
 
* 14.00-16.30 Esnaf ziyaretleri
Adres: Sur Mehmethan Pasajı - Bağlar, Sakarya Caddesi 
 
* 16.00 Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ile görüşme
Adres: SMMMO Temsilciliği
 
* 17.30 KOBİ Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşme
Adres: OSB Kobi Derneği