Bağlar’da ev baskını: 1 kişi yaşamını yitirdi

  • 10:40 21 Temmuz 2019
  • Güncel
DİYARBAKIR - Bağlar’da polisin bir eve düzenlediği operasyon sonucu çıkan çatışmada bir kişi yaşamını yitirdi, bir özel hareket polisi ise yaralandı. 
 
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Karacadağ Caddesi 902. Sokakta bulunan bir eve, dün akşam saatlerinde yapılan ihbar sonucu polisler tarafından baskın düzenlendi. Operasyon sırasında çıkan çatışmada, bir kişinin yaşamını yitirdiği, bir özel hareket polisinin de yaralandığı bildirildi. Yaralı polis, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. 
 
Operasyon yapılan evin sahibi olan bir kadın 2 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi. 
 
Bakanlık açıklama yaptı
 
İçişleri Bakanlığı olaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, a"İç güvenlik operasyonları kapsamında, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü birimlerince düzenlenen operasyonda, terör örgütünün kırsal alandan gelerek şehirde faaliyet yürüttüğü tespit edilen BTÖ mensubu Mücahit Yılmaz etkisiz hale getirilmiş, 2 kişi gözaltına alınmıştır. Etkisiz hale getirilen şahsın kaldığı yerde yapılan aramada, başkası adına düzenlenmiş sahte kimlik, silah, mühimmat ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir" denildi.