Eşbaşkan Nilüfer seçim çalışmaları gerekçesiyle gözaltında

  • 15:24 13 Aralık 2019
  • Güncel
MARDİN - Görevden alınarak yerine kayyım atanan Kızıltepe Belediye Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz'ın seçim çalışmaları ve DTK faaliyetleri nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. 
 
Görevden alınarak yerine kayyım atanan Kızıltepe Belediye Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz ile Kızıltepe Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Dilber Sulhan dün Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı. Eşbaşkan Nilüfer ve Eşbaşkan Yardımcısı Dilber 24 saatlik kısıtlılık kararının sona ermesinin ardından bugün avukatları ile görüştü. 
 
Avukatlar müvekkillerinin sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti. Nilifer ve Dilber’in Demokratik Toplum Kongresi (DTK) faaliyetleri ve 31 Mart yerel seçimleri öncesi yaptıkları seçim çalışmaları ile suçlandıkları ortaya çıktı. Avukatların verdiği bilgiye göre HDP Genel Merkezi tarafından gönderilen genelgeler de suçlama konusu yapıldı.
 
Öte yandan Mardin'de 11 Aralık'ta yapılan operasyonda gözaltına alınan HDP Mardin İl Eşbaşkanı Salih Kuday ve Mardin Tabip Odası Başkanı Derya Etem ile birlikte 10 kişinin emniyetteki işlemleri de sürüyor.