Günün çetelesi: Bir kadın katledildi, bir kadın şüpheli şekilde öldü, bir kadın tacize maruz bırakıldı

  • 18:41 13 Aralık 2019
  • Güncel
HABER MERKEZİ - Mersin’de Serdar D. isimli erkek, Emine D.’yi katlederken, İstanbul’da ise bir kadın cinsel tacize maruz bırakıldı. Yine İzmir’de F.T.’yi işkence ederek ağır yaralayan İ.T. de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 
 
Kadına ve çocuğa yönelik şiddet neredeyse her gün artarak devam ediyor. Mersin, İstanbul ve İzmir’de erkek şiddeti sonucu yine kadınlar şiddete, tacize ve katliama maruz bırakıldı. 
 
Mersin
 
Mersin’in Tarsus ilçesinde Serdar D. isimli erkek, boşanma aşamasında olduğu Emine D.’yi katletme girişiminde bulunarak ağır yaraladı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Emine’yi hastaneye kaldırdı. Tedavi altına alınan Emine hayatını kaybetti. 
Emine’nin katledilmesine ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi. 
 
Van
 
Van’ın Erciş ilçesine bağlı Doluca (Exs) Mahallesi'nde yaşayan Mizgin S. (23) isimli genç kadın şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmiş olarak bulundu. Haber verilmesi üzerine gelen jandarma ve sağlık ekipleri, kadının cenazesini otopsi için Erciş Devlet Hastanesi morguna götürdü.
 
İstanbul
 
Silivri-Yenibosna seferini yapan özel halk otobüsünde bir erkek, kadın yolcuyu cinsel tacize maruz bıraktı. Bu sırada tacizi fark eden otobüsün şoförü durakta durup kapıları kapatarak polisi aradı. Bazı 
Olay yerine gelen polis,  fail erkeği gözaltına aldı. Tacize maruz bırakılan kadın da şikayetçi olmak üzere karakola gitti.
 
Esenyurt'ta katledilmiş bebek cenazesi bulundu
 
Esenyurt’ta ise terk edilmiş bir binada katledilmiş bir bebeğe ait cenaze bulundu. 15 günlük olduğu tahmin edilen bebeğin cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.
Bebeğin yaşamını yitirmesine ilişkin soruşturma başlatıldığı kaydedildi. 
 
İzmir 
 
İzmir'in Ödemiş ilçesinde evli olduğu F.T.'yi sistematik şiddet uygulayan İ.T. isimli erkek, 6 Aralık günü F.T.'yi işkence ederek, günlerce alıkoymuştu. Gözaltına alınan fail, sevk edildiği Ödemiş Adliyesi'nde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 
Öte yanda Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan F.T.'nin yaşam mücadelesi devam ediyor. F.T.'nin işkence sonucu menenjit geçirdiği ve vücudunda çok sayıda kırığın olduğu belirtilmişti.