Kadınlar '#ZaynveAilesiYargılansın' etiketiyle seslendi

  • 20:03 2 Haziran 2020
  • Güncel
DİYARBAKIR - Gülistan Doku için Adalet Komisyonu öncülüğünde, “#ZaynalveAilesiYargılansın” etiketiyle başlatılan sosyal medya eylemine çok sayıda kadın örgütü, siyasetçi destek verdi. 
 
Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybolmasının üzerinden 150 gün geçti. Gülistan'dan 150 gündür haber alınmaması ve şüphelilerin yargılanmamasına ilişkin aralarında çok sayıda kadın örgütlerinin yer aldığı Gülistan Doku için Adalet Komisyonu öncülüğünde, sosyal medyada “#ZaynalveAilesiYargılansın” etiketiyle eylem yapıldı. 
 
Eyleme çok sayıda kadın örgütü, siyasetçi ve sosyal medya kullanıcısı destek verdi. 
 
 Sosyal medya paylaşımları şu şekilde: 
 
“Kampüs Cadıları: Genç bir kadın 150 gündür kayıp! Baş şüpheli Zaynal Abakarov herkesin gözü önünde yurtdışına kaçtı, ailesi evini taşıdı. Bu ülkenin gündemi Gülistan olmak zorunda, Gülistan’ı bulmak zorundasınız #ZaynalveAilesiYargılansın 
 
Demir Leblebi: #ZaynalveAilesiYargılansın Kız kardeşimiz Gülistan Doku 150 gündür nerede devlet failleri neden koruyor? Gülistan Doku Nerede diye soran kadınlar değil baş şüpheli Zaynal Abarakov ve ailesi yargılanmalıdır! 
 
Rosa Kadın Derneği: Gülistan Doku Nerede diye soran kadınları değil, baş şüphelileri yargılayın! 
Gülistan Doku’ yu bulun. #ZaynalVeAilesiYargılansın
 
İlerici Kadınlar Meclisi: Şüphelilerin kaçmasına izin vererek olayın üzerini kapatamazsınız! Gülistan'ı bulmak zorundasınız! #ZaynalveAilesiYargılansın.”