Şiddet faili oyuncu Ozan Güven’e sanatçılardan tepki

  • 16:33 2 Temmuz 2020
  • Güncel
ANKARA - Ozan Güven’in Deniz Bulutsuz’u şiddete maruz bırakmasına tepki gösteren sanatçılar, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla Deniz'e “Yalnız değilsin” mesajı verirken Ozan Güven’e tepki gösterdi.
 
Oyuncu Ozan Güven, birlikte olduğu Deniz Bulutsuz’u şiddete maruz bıraktı.  Bir saatten fazla süren şiddete maruz kaldığını söyleyen Deniz, “Hukuki haklarımı sonuna kadar savunacağım" dedi. Kadına yönelik şiddete sessiz kalmayan Sıla, Hazal Kaya ve Demet Özdemir gibi sanatçılar Deniz’e sosyal medya üzerinden destek olurken Ozan Güven’e tepki gösterdi.
 
Sosyal medya hesaplarından şiddete tepki gösteren sanatçıların paylaşımlarından bazıları şöyle:
 
* Sıla Gençoğlu: Ben faili tanıyorum. Koşulsuz, şartsız yanındayım. Kadına şiddete hayır!
 
* Hadise Açıkgöz: Türkiye'de her gün kadınlar şiddete uğruyor. Bıçakla ölen, kurşunla ölen, balkondan atılan kaç tane kadının daha ölümüne şahit olacağız? Midem bulanıyor erkeklerin kadınlara uyguladıkları her türlü şiddetten! Bir kadınla bir ilişki yaşıyorsan o senin malın değil! O birinin kızı, kardeşi, ablası, arkadaşı...
 
Kadını aşağılayan, kendi komplekslerinden, ezik hallerinden kadını yerle bir eden bu erkeklere sadece söyleyeceğim bir laf var; eziksiniz! Hayatınızda ne yaşadıysanız, neyse sorununuz önce çözün, ondan sonra bir kadınla ilişki yaşamaya başlayın! Kadınlar sizin sorunlarınızın ilacı ya da egonuzu tatmin edecek oyuncağınız değil.
Bir ilişkide dört duvar arasında neler oluyor bilemeyiz. Her aşkın hikayesi, tartışmaları, kavgaları farklıdır ama ne olursa olsun kadına el kaldıramazsın, nokta! Yeter, kadına şiddete hayır!
 
* Demet Özdemir: Can dostumuz Deniz Bulutsuz'un Ozan Güven tarafından canına kasteden düzeyde gördüğü bu şiddet için ne söylemek, nasıl konuşmak gerekir inanın bilmiyoruz. Söylemek istediğimiz binlerce söz varken kelimeler yetersiz kalıyor, kalbimiz sıkışıyor. Bu nasıl bir vicdan, nasıl bir insanlıktır!
Hiçbir kadına böyle bir şey yaşatmanın bir affı olamaz, bu kabul edilemez! Lütfen haberleri okuyanlar ve kırıcı yorumlarla bulunanlar bir kez olsun Deniz ve değerli ailesi için ellerini vicdanlarına koysunlar. Deniz'in yanında olan, bu süreçte desteğini esirgemeyen tüm dostlarımıza da yürekten teşekkür ediyoruz.
 
* Hazal Kaya: Ne yazacağımı bilemiyorum... Bir saatten fazla fiziksel ve duygusal şiddet uygulamak nedir, aklım almıyor. Umarım çabucak iyileşirsin Deniz... Çok üzgünüm..
 
* Berrak Tüzünataç: Fotoğrafını gördüm Deniz, kalbim parçalandı. Ne yaşanmış olursa olsun, şiddeti aklayamaz, şiddetin bir bahanesi olamaz. Sana, varlığına ve saldırılan her kadına, her zaman elimden geldiğince yalnız olmadığını hatırlatmaya çalışacağım. Yalnız değilsin, yalnız değiliz.
 
* Aslı Kızmaz: Her defasında aynı üzüntü...
 
* Aslı Bekiroğlu: Susma, bitsin!