Dersim’de kadın esnaflara ziyaret

  • 15:51 11 Temmuz 2020
  • Güncel
DERSİM - HDP Kadın Meclisi, “Kadın mücadelesi her yerde” kampanyası kapsamında kadın esnafları ziyaret ederek yarın gerçekleştirecekleri yürüyüşe davet etti. 
 
Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) artan kadın şiddeti, katliamı ve yönetimlerine ilişkin başlattıkları “Kadın mücadelesi her yerde” kampanyası final yürüyüşünü yarın Dersim Sanat Sokağı'nda gerçekleştirecek. Yürüyüş öncesi kente gelen HDP Batman Milletvekili ve HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran ile HDP Dersim Kadın Meclisi, esnaf kadınları ziyaret ederek yarın gerçekleşecek yürüyüşe davet etti. 
 
‘Gülistan Doku kaybettirildi' 
 
Ayşe, ziyaret ettiği kadın esnaflara gerçekleştirdikleri bir aylık “Kadın mücadelesi her yerde” kampanyasının amacını anlatarak yürüyüşe katılım çağrısında bulundu. İktidarın yürüttüğü kadın politikasını da eleştiren Ayşe, Gülistan Doku’nun küçük ve herkesin birbirini tanıdığı kentte hala bulunamamasına dikkat çekti. Ayşe, “Toplum muhafazakârlaştırılmaya çalışılarak kadın ev içine hapsedilmek isteniyor. Ben buraya adım attığımdan beri ne yaptığım biliniyor ama nasıl oluyor da bir kadın 7 aydır bulunamıyor. Gülistan Doku kaybolmadı, kaybettirildi. Kadın kazanımlarına yönelik saldırılar devam ediyor ve İstanbul Sözleşmesi feshedilmek isteniyor” dedi.
  
Esnaflar, HDP'lileri oldukça sıcak karşılarken yürüyüşe katılacaklarını ifade etti.