Malatya depreminde birçok ev hasar gördü

  • 20:13 4 Ağustos 2020
  • Güncel
MALATYA - Merkez üssü Pütürge Tepehan Mahallesi olan depremde birçok ev hasar görürken, Taşmış Mahallesi’nde ise 5 ev tamamen kullanılamaz hale geldi.
 
Merkez üssü Malatya’nın Pütürge ilçesine bağlı Tepehan Mahallesi’nde meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremde ölü ya da yaralı olmazken, birçok evde maddi hasar oluştu. Depremin meydana geldiği Tepehan Mahallesi’nde evlerde derin çatlaklar oluşurken, Taşmış (Guman) Mahallesi’nde ise 5 ev tamamen yaşanamaz hale geldi. Söz konusu evler boşaltıldı. Yine birçok ahır ve samanlığın ise tamamen yıkıldığı öğrenildi.
 
Artçı depremler devam ediyor
 
Bölgede hala artçı depremler devam ederken, akşam saatlerinde ise Pazarcık merkezli 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.
 
Öte yandan Kandilli Rasathanesi anlık olarak yayınladığı verilerde gün içerisinde Malatya’ya bağlı Çolaklı, Tanışık ve Kamıştaş, Pütürge ilçesinde ise Meşedibi, Örmeli, Balpınarı, Ormaniçi, Pazarcık, Karşıyaka, Kökpınar, Çayköy, Yazıca, Körme, Taşmış ve Esencik mahallerinde toplam 25 küçük çaplı depremin meydana geldiğini açıkladı.