Cinsel saldırı failine davullu karşılamaya tepki

  • 18:31 18 Ocak 2021
  • Güncel
MARDİN - Z.Ç. adlı çocuğa tecavüz suçuyla yargılanan ve ilk duruşmada tahliye edilen Osman Ç.’nin cezaevi çıkışında davul zurnayla karşılandığı görüntüleri tepki toplarken, aynı gün Z.Ç.’nin yaşamına son vermek istediği öğrenildi.
 
İsviçre’de yaşayan ve akraba ziyareti için Mardin Kızıltepe'ye gelen 17 yaşındaki Z.Ç.'ye cinsel saldırıda bulunmaktan tutuklanan amcası Osman Ç., 13 Ocak’ta görülen ilk duruşmada tahliye edilmişti. Tahliye kararını duyan akrabalarının davul ve zurna ile cezaevi önüne giderek Osman Ç.’nin tahliyesini kutladığı görüntüleri tepki çekti.
 
Osman Ç.’nin de takım elbiseyle halay çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Genel Başkanı Yücel Ceyhan duruma tepki göstererek, Z.Ç.'nin olaydan sonra intihar girişiminde bulunduğunu hatırlattı. Mesajın devamında ise "Aile istismarcısını korurken diğer tarafta istismara uğrayan yakınları olan kız 3 kez intihar girişiminde bulunuyor" ifadelerini kullandı. 
 
Görüntüler çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılarak karara tepki gösterilirken,  sanık Osman Ç. tutuksuz yargılanacak.