Binler Til Rifat katliamı için alana çıktı

  • 20:00 26 Ocak 2021
  • Güncel
 
HALEP - Halep’te Til Rifat’ta katledilenler için yapılan yürüyüşe binlerce kişi katıldı. Yürüyüşte konuşan MSD Yürütme Kurulu Başkanı İlham Ehmed, “İntikamı mücadeleyi yükselterek alabiliriz” dedi.
 
Halep’in Şêxmeqsûd ve Eşrefiye mahallelerinde binlerce kişi  Til Rifat’ta Türkiye ve ona bağlı gruplar tarafından katledilenler için alanlara çıktı. Şêxmeqsûd salonun önünde bir araya gelen binlerce kişi PKK Lideri  Abdullah Öcalan, Til Rifat katliamında yaşamını yitirenlerin fotoğraflarını ve “Efrîn’in özgürleştirilmesi ile Til Rifat katliamının intikamını alacağız, Türk devleti yaşamı yok ediyor” pankartı taşıdı. Yürüyüşe Demokratik Suriye Meclisi (MSD) Yürütme Kurulu Başkanı İlham Ehmed’de katıldı.
 
Yürüyüş Gulê Selmo kavşağında mitinge dönüştü. Burada MSD Yürütme Kurulu Başkanı İlham Ehmed konuşma yaptı. İlham, “İşgalci Türk devletinin yaptıkları ortada buna karşı Til Rifat katliamında şehit düşenlerin intikamını mücadeleyi yükselterek alabiliriz” dedi.
 
‘Kadınlar susturulmaya çalışılıyor’
 
Türkiye ve ona bağlı grupların kadınları ve çocukları hedef aldığını ifade eden İlham, ayrıca Özerk Yönetim kurumunda çalışan iki kadının DAİŞ çeteleri tarafından katledilmesi ile  kadınları susturmayı amaçladığını söyledi.   
 
Eylem atılan sloganlar ile sona erdi.