Ailelerin İmralı başvurusu yine reddedildi

  • 14:32 6 Aralık 2019
  • Hukuk
İSTANBUL - PKK Lideri Abdullah Öcalan ve İmralı’daki diğer tutsakların ailelerinin Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına yaptıkları görüşme başvurusu reddedildi. 
 
İmralı F Tipi Kapalı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ve vasisi Mazlum Dinç’in, dün İmralı’ya gitmek için avukatları aracılığıyla Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptıkları başvuru reddedildi.
 
İmralı’da bulunan diğer tutsaklar Ömer Hayri Konar’ın kardeşi Emine Konar, Hamili Yıldırım’ın kardeşi Polat Yıldırım ve Veysi Aktaş’ın kardeşi Melihe Çetin ile kızı Eylem Çetin’in de avukatları aracılığıyla savcılığa yaptıkları başvuru reddedildi.
 
Başsavcılık ailelerin başvurusunu, 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanunda yer alan “Hükümlüler hakkında getirilen kısıtlamaları” gerekçe göstererek reddetti.
 
Ömer Hayri Konar ve Veysi Aktaş İmralı'ya “sekreterya” olarak gittikleri tarih olan 15 Mart 2015'ten, Hamili Yıldırım da İmralı'ya götürüldüğü 15 Temmuz 2015'ten bu yana aileleriyle sadece 5 Haziran ve 12 Ağustos 2019 tarihlerinde görüşme yapmıştı.