Cinsel istismar failinden akıl almaz savunma: Bağırmadı!

  • 09:03 9 Aralık 2019
  • Hukuk
MARDİN - Mardin’de N.T isimli erkeğin bir çocuğu sistematik cinsel istismara maruz bıraktığı öğrenildi. Ailenin şikayetinin ardından hazırlanan iddianame Mardin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, sanık N.T. “Oda bağırmadı” diyerek akıl almaz bir savunma yaptı. 
 
Kadına yönelik şiddete karşı çözüm politikalarının üretilmediği Türkiye’de Kasım ayında 38 kadın katledil.20 kadın ise katledilmek istendi.13 çocuk da şiddete ve istismara maruz bırakılırken, 3 çocuk bu ay içersin de katledildi. 
 
Mardin'de N.T.(18) adında bir erkeğin 2016 yılında kardeşini sistematik cinsel istismara maruz bıraktığı açığa çıktı. Olayın ilk gerçekleştiği 2016 yılında sanığın 15 yaşında kardeşinin ise 8 yaşında olduğu kaydedildi. Mardin merkezde yaşanan ve geçtiğimiz sene açılan kamu davasıyla yargıya taşınan olay sonrası hazırlanan iddianame Mardin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
 
Sistematik cinsel istismara maruz bıraktı
 
2016 yılı boyunca sistematik şekilde suçu sürdüren erkek hakkında, " Nitelikli cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçundan iddianame hazırlandı. İddianamede ayrıca N.T.  isimli erkeğin çocuğa zor kullandığı, aile bireylerinin evde olmadığı süreçlerde suçun tekrarlandığı belirtildi. Sanık hakkında başlatılan soruşturmada psikolog eşliğinde ifadesi alınan çocuk, korktuğu için kimseye bir şey söylemediğini ve N.T. ile aynı evde yaşadığını ifade etti.
 
Failden akıl almaz savunma!
 
Alınan ifadelerde suçunu itiraf eden N.T.,  kendisini akıl almaz bir şekilde savundu. AKP’li yöneticilerin  ‘Çığlık atın’ söylemiyle kendini savunan N.T., “Oda bu olaylar yaşandığında bağırmıyordu” dedi.
İddianamede yer verilen adli tıp raporlarında hymen ve zar da yaşanan bir yırtık ya da genişlemenin olmuşsa bile zaman içinde yok olması nedeniyle tespit edilemeyeceğine yer verildi. Tutuksuz yargılanan sanık hakkında hazırlanan iddianamenin ilk duruşması 28 Ocak'ta Mardin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.