Fail Ahmet Yorulmaz’a ağırlaştırılmış müebbet

  • 16:23 3 Temmuz 2020
  • Hukuk
ANTALTA - Korkuteli ilçesinde Dilara Kandak’ı katleden Ahmet Yorulmaz’ın görülen karar duruşmasında faile, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.
 
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde 4 Mart 2018 tarihinde kaybolan ve 40 gün sonra cenazesi bir tarlada bulunan Dilara Kandak’ın boşandığı Ahmet Yorulmaz tarafından katledildiği ortaya çıkmıştı. Olayın ardından gözaltına alındıktan sonra tutuklanan fail hakkında  “tasarlayarak kasten öldürme' ve “nitelikli cinsel saldırı”suçundan iddianame hazırlandı. 
 
Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamanın bugünkü karar duruşmasına Ahmet Yorulmaz,  Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla  katıldı. Duruşmada, Dilara’nın yakınları ile taraf avukatları hazır bulundu.
 
Cumhuriyet savcısı, daha önce verdiği mütalaasını tekrarlayarak, sanığa “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, “nitelikli cinsel saldırı” suçundan da 12 yıldan az olmamak üzere ceza verilmesini talep etti. 
 
Ağırlaştırılmış müebbet verildi
 
Mahkeme, sanığa “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “nitelikli cinsel saldırı” suçundan da 12 yıl hapis cezasına çarptırdı. Cezada indirim yapmadı. 
 
Duruşmanın ardından Dilara’nın annesi Dilek Kandak ,"Adalet yerini buldu, benim kızım artık rahat uyuyacak" diye konuştu.