Tren katliamında çocuğunu kaybeden Mısra hakim karşısına çıktı

  • 18:14 17 Eylül 2020
  • Hukuk
TEKİRDAĞ - Çorlu tren katliamında çocuğu Oğuz Arda Sel’i kaybeden Mısra Öz hakkında sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle açılan dava ertelendi.  
 
Çorlu’da tren katliamında çocuğu Oğuz Arda Sel’i kaybeden Mısra Öz  hakkında mahkemeye yönelik sözleri  nedeniyle “kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla açılan davanın duruşması  Çorlu 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Bianet’te yer alan habere göre, kayıp yakınları, Çorlu Adliyesi’ne gelerek Mısra’ya destek oldu. 
 
Kimlik tespitinin ardından başlayan duruşmada hakim, savcının Çorlu tren katliamı davasının duruşma tutanaklarını talep etmesi sebebiyle davayı 21 Şubat 2021'e erteledi. 
 
‘Adalet sorumlular için hiçbir şey yapmadı’
 
Duruşma öncesi Mısra, adliye önünde yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki, sosyal medyada atmış olduğum isyan ve öfke tweetleri beni buraya getirdi. İki yılda gerçek sorumlular için hiçbir şey yapamayan adalet, tweeti attığım süre zarfı üzerinden 24 saat bile geçmeden savcının önüne dosyamı koyup beni buralara kadar getirebildi”  diye belirtti. 
 
‘Doğru düzgün bir soruşturma bile yapılmadı’
 
Mısra devamında,  “25 kişi benim yüzümden ölmedi. 25 kişi, bizim karşımıza getirilen dört kişi yüzünden de ölmedi. Ama hâlâ 25 kişinin ölümünden sorumlu olanlara doğru düzgün bir soruşturma bile yapılmadı. Adaletin karşısına çıkartılmadı, karşımıza kimse getirilmedi” diyerek tepkisini dile getirdi.
 
‘Öfkeliyim’
 
“Üzülerek söylüyorum ki burada olmak beni öfkelendiriyor” ifadesini kullanan Mısra, “Bu kadar ciddi ve önemli bir olayda ciddiyetsizlikle karşılaştığım için öfkeliyim. Bunun dışında utanç duymuyorum. Çünkü ben 9 yaşındaki evladım için adaleti arıyorum. Başkalarının canı yanmasın diye adaleti arıyorum. Benim burada olmam benim adıma değil ama beni buraya getirenler adına utanç verici bir tablodur. Türkiye’deki adalet sisteminin en büyük utancıdır. Adalet arayan anneleri, adalet arayan babaları adalet saraylarında sanık alarak getirmek… Bir gün adaletin tecelli edeceğini umuyorum”  dedi. 
 
Mısra, mahkeme heyetine sosyal medya hesabından “Üç maymunu oynamayı tercih eden bir heyet” demişti.