Fail Can Yılmaz’ın duruşması ertelendi

  • 11:57 19 Ocak 2021
  • Hukuk
DİYARBAKIR - Güllü Yılmaz’ı katleden Can Yılmaz’ın yargılandığı davada mahkeme heyeti dosyaya ilişkin eksik hususların giderilmesi için duruşmayı 23 Mart’a erteledi.
 
Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 17 Ekim 2019 tarihinde evli olduğu Güllü Yılmaz’ı katleden ve çocuğunu da katletmeye çalışan Can Yılmaz’ın yargılandığı davanın üçüncü duruşması Diyarbakır 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. “Eşe karşı canavarca hisle kasten öldürme", “çocuğa ve altsoya karşı canavarca hisle öldürmeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 13 yıldan 20 yıla kadar hapsi istenen fail, tutuklu bulunduğu Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılırken, sanık avukatı ve Güllü’nün aile avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.
 
Mahkeme heyeti tıbbi evrakların gönderilmesi amacıyla yazılan müzekkereye cevap verildiğini, ancak Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na (ATK) kesin ölüm nedenine dair rapora ilişkin yazılan müzekkereye cevap verilmediğini belirtti.
 
İddia makamı eksik hususların giderilmesini ve sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti.
 
Avukatlar da eksik hususların tamamlanmasını istedi.
 
Tutukluluk halinin devamına karar verildi
 
Mahkeme heyeti, “sanığın üzerine atılı suç için yasada öngörülen cezanın üst sınırı, sanıklar hakkında kuvvetli suç şüphesinin varlığı gösteren somut delillerin bulunması, sanıklar üzerine atılı suçun CMK’nın 100/3 maddesinde sayılan suçlardan olması ve yargılamanın bu aşamada adli kontrol tedbirinin yetersiz kalacağı gözetilerek CMK 100 maddeleri uyarınca tutukluluk halinin devamına” karar verdi.
 
Heyet, duruşmayı 23 Mart’a erteledi.