İran sineması İstanbul'da

  • 12:05 13 Ocak 2020
  • Kültür Sanat
İSTANBUL - Beyoğlu Akademi’de 17-19 Ocak tarihlerinde ücretsiz gerçekleşecek İran Film Günleri etkinliği sinemaseverleri bir araya getirecek.
 
İstanbul Beyoğlu Akademi’de17-19 Ocak tarihlerinde ücretsiz gerçekleşecek İran Film Günleri etkinliği sinemaseverleri bir araya getirecek. 9 filmin gösterileceği etkinlik, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği ile Beyoğlu Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenleniyor.
 
Film Günleri etkinliğinde son dönemin ödüllü ve İran’da gündem olmuş filmler yer alıyor. Etkinlikte filmler ücretsiz gösterilecek. Programda Rıza Mirkerimi’nin Bugün, Behruz Afkhami’nin Azerşahduht, Perviz ve Diğerleri, Kemal Tebrizi’nin Hayalin Tatlı Tadı, İbrahim Hatemikia’nin Koruma, Hasan Barzide’nin Mezar Şerif, Abolhassan Davoodi’nin Deli Yüz, Narges Abyar’ın Künye 143, Kiyumers Pur Ahmed’in Ayakkabılarım Nerede?, Davud Bidel’in Bir Zamanlar Aşk ve İhanet filmleri izleyicilerle buluşacak.
 
İran Film Günleri kapsamında 18 Ocak’ta İran sineması üstüne bir panel de düzenlenecek. Filmler Beyoğlu Belediyesi’nin İmam Adnan Sokak’taki kültür merkezi Beyoğlu Akademi’de ücretsiz olarak yapılacak.