ATO ve SES saldırıya uğrayan sağlıkçıları ziyaret etti

  • 12:10 22 Eylül 2020
  • Sağlık
ANKARA - ATO ve SES Ankara Şubesi, sağlık emekçilerinin saldırıya uğradığı Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ziyarette bulundu. Heyette yer alan SES Ankara Şube Eş Başkanı Nazan Karacabey, “Bir taraftan pandemiyle mücadele ediyorsunuz, bir taraftan da şiddete maruz kalmamaya çalışıyorsunuz” dedi.
 
Ankara Tabip Odası (ATO) ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi yöneticileri, dün sağlık emekçilerinin saldırıya uğradığı Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ziyarette bulundu. Ziyaret sonrası açıklama yapan ATO Genel Sekreteri Muharrem Baytemür, hastanede kabul edilemez bir saldırının yaşandığını söyledi. Saldırının ülkedeki şiddetin bir parçası olduğunu dile getiren Muharrem, “Sağlık ve şiddetin yan yana gelmesi kabul edilecek bir durum değil” dedi.
 
‘ Yaşatırken yaşamak istiyoruz’
 
Heyette yer alan SES Ankara Şube Eşbaşkanı Nazan Karacabey ise sağlık çalışanlarıyla yaşadıkları psikolojik etkiden dolayı görüşemediklerini söyledi. Sağlık çalışanlarının dinlenmek için evlerine gittiklerini, hastane başhekimi ile görüşme gerçekleştirdiklerini aktaran Nazan, “Arkadaşlarımız ellerinde var olan malzemeleriyle güvenliklerini sağlamaya çalışıyor. Çok korkmuşlar, izlerken bizim bile tüylerimiz diken diken oldu. ‘Yaşatırken yaşamak istiyoruz’ diye bizim bir söylemimiz var. Tam da buna denk düşen bir görüntü aslında. Bir taraftan pandemiyle mücadele ediyorsunuz, bir taraftan da şiddete maruz kalmamaya çalışıyorsunuz” şeklinde konuştu.