FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda çeyrek finale gelindi

  • 16:48 24 Haziran 2019
  • Spor
HABER MERKEZİ - FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda 16 tur maçları sonucunda İngiltere, Almanya, Fransa ve Norveç çeyrek finale yükseldi. 
 
Fransa'nın ev sahipliğinde bu yıl 8'incisi düzenlenen FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda çeyrek finale yükselecek takımların belirleneceği 16’ncı tur maçları yapıldı. 
 
Çeyrek finale yükselecek takımları belirleyen karşılaşmaların ilki Almanya ve Nijerya arasında gerçekleşti. Önceki gün oynanan maçta, Almanya, Nijerya’yı 3-0 yenerek çeyrek finale yükselen ilk takım oldu. 
 
Bir diğer maç ise Norveç ve Avustralya arasında gerçekleşti. Avustralya’yı penaltı atışları sonucu 4-1 yenen Norveç, çeyrek finale adını yazdıran ikinci takım oldu. 
 
Dün akşam oynanan İngiltere-Kamerun maçında ise İngiltere maçı 3-0 alarak, çeyrek finale yükselen üçüncü takım oldu. Aynı saatlerde Fransa ve Brezilya karşı karşıya geldi. Stade Oceane'de oynanan ve uzatmalara kalan maçta, Fransa'nın orta saha oyuncusu Amandine Henry'nin 107'inci dakikada attığı golle 2-1 öne geçen Fransa, çeyrek finale adını yazdıran dördüncü takım oldu.