Cizre’de spor turnuvası başladı

  • 19:22 7 Temmuz 2019
  • Spor
ŞIRNAK - HDP Gençlik Meclisi tarafından  “Bağımlı Olma Özgür Ol” şiarı ile düzenlenen futbol ve voleybol turnuvası Cizre’de başladı.
 
Halkların Demokratik Partisi(HDP) Gençlik Meclisi, Şırnak’ın Cizre ilçesinde “Bağımlı Olma Özgür Ol” şiarı ile futbol ve voleybol turnuvası başlattı. Günler öncesinden turnuva için 48 takım başvuruda bulundu. 
Turnuvanın ilk karşılaşması Sur Mahallesi’nde bulunan halı sahada Bager Ciziri ve Mordem Halı Spor takımları arasında gerçekleştirildi. Turnuvaya HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş, HDP ve DBP il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda genç katıldı. 
 
‘Her türlü yozlaşmaya karşı bir duruştur’
 
Maçın başlamasından önce HDP Şırnak milletvekili Hasan Özgüneş kısa bir konuşma yaptı.Hasan, turnuvanın 48 takımdan oluştuğunu belirterek, “Bu turnuvayı düzenlememizin temel amacı gençlerimizi yozlaştırmaya, asimilasyon ve uyuşturucuya karşı korumaktır. Her türlü yozlaşmaya karşı bir duruştur. Politik ve ahlaki bir gençliği hem doğaya karşı duyarlı bir hale getirmek hem kendi toplumsal sorunlarıyla ilgilenebilecek amacını güdüyoruz. Biz biliyoruz ki toplumların geleceği gençliktir. Gençlik, en dinamik en fedakar en temiz ve taze kesimdir. Her türün kirin, pasın uzağında kalabilmişlerdir. Sömürü, iktidar ve yozlaşma ile fazla tanışmamıştır. Ama kimi egemen anlayışlar gençliğin bu temel özelliklerini dinamizmini bildikleri için onu devre dışı bırakmak için her türlü gayri çürümüşlüklerinin içine sokabiliyor. Spor insanların en temel etkinliklerinden biridir” dedi.
Konuşma, “Bağımlı olma Özgür Ol” sloganı ile son buldu. Konuşmanın ardından Bager Ciziri ve Mordem Halı Spor  takımları arasında maç  başladı. Hasan Özgüneş’te ilk takımla beraber oynadı.